Premiery 2015 Apple Watch Preview więcej wydarzeń

  • 2015-04-10 - 2015-04-11
  • Berlin

News

Na kanale wsparcia technicznego Apple dostępny jest od wczoraj nowy poradnik, w którym pokazano jak korzystać z różnych funkcji zegarka Apple Watch.

Od kilku dni wielu użytkowników zegarków Apple Watch z zainstalowanym systemem watchOS 7 skarży się na problemy z brakiem danych GPS, które powinny być zbierane przez aplikację Ćwiczenia podczas treningów.

Na kanale wsparcia technicznego Apple w serwisie YouTube pojawiło się ostatnio kilka poradników dla użytkowników zegarka Apple Watch z systemem watchOS 7.

Na kanale Apple w serwisie YouTube dostępne są już klipy prezentujące poszczególne nowości. Stanowiły one część całej prezentacji Time Flies, teraz jednak można zobaczyć każdy z nich osobno.

Na kanale Apple w serwisie YouTube dostępny jest zapis wczorajszej prezentacji Apple - Time Flies. Firma pokazała podczas niej nowe modele zegarków Apple Watch - Series 6 i SE, usługę Apple Fitness+, pakiety usług Apple One oraz nowe modele iPadów - iPad ósmej generacji i iPad Air.

Apple zaprezentowało właśnie nowe modele zegarka Apple Watch. Apple Watch Series 6 oraz Apple Watch SE.

Na kanale wsparcia technicznego Apple w serwisie YouTube dostępne są dwa nowe poradniki pokazujące to, jak zaktualizować iPhone'a, iPada, iPoda touch i zegarek Apple Watch.

Na kanale wsparcia technicznego Apple w serwisie YouTube pojawiły się dwa nowe poradniki dla użytkowników iPhone'ów i zegarków Apple Watch.

Magazyn Fortune opublikował listę stu najlepszych produktów współczesnego wzornictwa. Wśród nich znalazło się osiem produktów Apple.

Apple Watch 6 może zyskać kolejną funkcję monitorującą parametry życiowe użytkownika. W kodzie wewnętrznej bety iOS 14 odkryto odniesienia do oksymetru, a więc monitorowania nasycenia krwi tętniczej tlenem.

Na kanale wsparcia technicznego Apple w serwisie YouTube pojawił się dzisiaj nowy film z dziesięcioma poradami dla użytkowników zegarka Apple Watch.

Redakcja serwisu iFixit wzięła ostatnio na warsztat i rozebrała zegarek Apple Watch Series 5. Urządzenie jest bardzo podobne do tego z serii czwartej. Różnice są jednak na tyle duże, przede wszystkim w przeprojektowanych złączach, że nie będzie można stosować przy naprawie części z Apple Watcha Series 4.

Funkcje zdrowotne w zegarku Apple Watch, w tym stały monitoring tętna, EKG czy wykrywanie upadku już nie raz ratowały życie jego użytkowników. Ostatni przypadek dotyczył użytkownika Apple Watcha Series 4, który spadł z roweru górskiego, uderzył się w głowę i stracił przytomność.

Apple zaprezentowało właśnie nowy model swojego zegarka - Apple Watch Series 5. Jest on wyposażony w nowy innowacyjny ekran Always On Retina Display, który pozostaje włączony przez cały czas.

Apple ogłosiło dzisiaj start nowego programu naprawczego związanego z pękającymi ekranami w aluminowych zegarkach Apple Watch Series 2 i Series 3. Użytkownicy, tych urządzeń mają prawo do darmowej wymiany pękniętego ekranu w autoryzowanych serwisach.

Apple tymczasowo wyłączyło w zegarkach Apple Watch aplikację Walkie Talkie ze względu na odkrytą lukę bezpieczeństwa, która mogłaby pozwolić na podsłuchiwanie innego użytkownika za pośrednictwem jego iPhone'a.

Apple zaktualizowało wczoraj stronę kampanii reklamowej zegarka Apple Watch zatytułowanej „Close Your Rings”. Pojawiły się tam trzy nowe krótkie filmy przedstawiające historie użytkowników, którzy korzystają z tego urządzenia do mierzenia swojej aktywności i lepszego motywowania się do ćwiczeń.

Jedną z nowych funkcji watchOS 6, dostępnych dla najnowszych modeli zegarków Apple Watch jest mierzenie hałasu i ostrzeganie użytkownika, jeśli narażony jest na dźwięki o natężeniu, które może uszkodzić jego słuch. Istotną tutaj kwestią jest dokładność pomiarów dokonywanych przez to urządzenie.

Biuro prasowe Orange poinformowało dzisiaj na firmowym blogu o wprowadzeniu dodatkowych kart eSIM dla klientów biznesowych z sektora małych i średnich firm, którzy mogą korzystać z Mój Orange.

Google ma w swojej ofercie wiele usług i aplikacji dla użytkowników smartfonów. Posiada także swoją platformę do mierzenia aktywności fizycznej - Google Fit, która dotąd zbierała dane z urządzeń naręcznych z systemem Android Wear i przeznaczona była dla urządzeń z Androidem. Od dzisiaj mogą z niej korzystać także użytkownicy iPhone'ów.

W miniony weekend Apple udostępniło na swoim kanale w serwisie YouTube dwa nowe krótkie poradniki wideo dla użytkowników zegarków Apple Watch. Jest to oczywiście specyficzna forma kampanii reklamowej tego urządzenia, promującej różne jego funkcje.

Od dziś w ofercie Orange jest już oficjalnie dostępny zegarek Apple Watch 4 LTE, korzystający z technologii eSIM. Pozwala on na odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych bez pośrednictwa iPhone'a. Telefon można więc zostawić wybierając się na trening czy basen. Apple Watch umożliwia też kontakt telefoniczny w sytuacji rozładowania się iPhone'a.

Dzisiaj w nocy Apple udostępniło na swoim kanale nową reklamę zegarka Apple Watch Series 4. Trwający trzynaście sekund spot prezentuje różne warianty pasków i bransolet, z którymi można go kupić lub które można dokupić osobno.

Krótko po aktywowaniu funkcji EKG w zegarkach Apple Watch Series 4 w Niemczech jeden z jego użytkowników, mieszkający w tym kraju, został zaalarmowany o niezdiagnozowanym wcześniej migotaniu przedsionków.

Wczorajsza aktualizacja watchOS 5.2 odblokowała funkcję EKG w zegarkach Apple Watch Series 4 sprzedawanych w wielu krajach europejskich. Niestety wciąż nie jest ona dostępna w urządzeniach sprzedawanych w naszym kraju.

Apple Watch Series 4 wyposażony w funkcję EKG dostępny jest obecnie jedynie w USA. Wkrótce jednak może się to zmienić. Co więcej urządzenie może być niebawem dostępne także i w Polsce. Wskazują na to informacje zawarte w udostępnionym wczoraj przez Apple systemie iOS 12.2.

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło na swoim kanale w serwisie YouTube pięć nowych krótkich poradników dla użytkowników swojego zegarka. Są to oczywiście reklamy tego urządzenia.

W miniony weekend klinika uniwersytecka Stanford Medicine, która razem z Apple prowadziła w latach ubiegłych program badawczy nad wykorzystaniem zegarka Apple Watch do wykrywania i powiadamiania użytkownika o migotaniu przedsionków, ogłosiła jego wyniki.

Doniesień o tym, że Apple Watch uratował życie swojego użytkownika pewnie nie będzie końca. Właśnie pojawiło się kolejne. Ira Flatow prowadząca poświęcony nauce program radiowy „Science Friday” poinformowała o tym, że zegarek Apple uratował życie jej bratu.

Wydaje się, że smart zegarki nie przyjęły się one aż tak bardzo, jak jeszcze kilka lat temu zakładali ich producenci. Zdecydowanym wyjątkiem jest tutaj Apple Watch, zaprezentowany dużo później niż konkurencyjne urządzenia tego typu. Apple Watche stanowią połowę wszystkich tego typu urządzeń sprzedanych w minionym roku.

O kolejnych przypadkach, w których Apple Watch zaalarmował użytkownika po wykryciu poważnych anomalii w jego pulsie, piszemy co kilka tygodni. Ostatnio takich przypadków notuje się więcej w USA, dzięki wprowadzeniu funkcji EKG w najnowszym modelu tego urządzenia. Często związane są one z migotaniem przedsionków, które może prowadzić m.in. do udarów lub zawałów. NIe inaczej było w ostatnim przypadku, który miał miejsce w miejscowości Bothell pod Seattle w stanie Waszyngton.

Apple udostępniło dzisiaj na swoim kanale w serwisie YouTube nową reklamę Apple Watcha 4 zatytułowaną „Flight” i promującą wersję LTE tego urządzenia pod hasłem „freedom of cellular”.

Kilka dni po udostępnieniu przez Apple filmu zatytułowanego „Real Stories”, w którym przedstawiono historie osób, które swoje życie w pewnym stopniu zawdzięczają zegarkowi Apple Watch, w sieci pojawiły się informacje o kolejnym takim przypadku. Tym razem EKG w Apple Watchu 4 wykryło migotanie przedsionków u jednego z użytkowników.

Co jakiś czas piszemy o kolejnym przypadku, w którym Apple Watch dosłownie uratował życie swojemu użytkownikowi, alarmując go o zbyt niskim lub zbyt wysokim tętnie i zalecając szybki kontakt z lekarzem. Są też przypadki, gdy zegarek był jedynym w danej chwili sposobem na wezwanie pomocy. Niektóre z nich Apple postanowiło wykorzystać w kampanii promującej to urządzenie, nazwanej Real Stories.

Dzisiaj w wielu krajach świata miała miejsce premiera nowych modeli iPhone'ów Xs i Xs Max oraz zegarków Apple Watch Series 4. Apple w swoim serwisie prasowym publikuje dzisiaj zdjęcia zrobione w salonach firmowych w Singapurze, Kioto w Japonii oraz Sydney w Australii.

Podczas prezentacji nowego zegarka Apple Watch czwartej serii Apple pokazało także przygotowane dla niego nowe animowane tarcze z ogniem, wodą i oparami. Okazuje się, że nie są one jedynie dziełem wprawnych animatorów. To krótkie, oczywiście podrasowane, filmy z nagraniami autentycznych żywiołów.

Forma zegarka Apple Watch ma swoich zwolenników i przeciwników. Ci drudzy często chcieliby, by Apple wypuściło zegarek z okrągłym wyświetlaczem, tak jak to robi wielu producentów tych gadżetów z systemem Google Wear. Na zmianę stylistyki się jednak nie zanosi. Nie ogranicza to jednak wyobraźni różnych projektantów. Autorem najnowszej wizji takiego okrągłego Apple Watcha jest Muhsin M. Belaal Auckburaully.

Dziennikarze serwisu 9to5Mac odkryli w najnowszej becie watchOS 5 poszlaki świadczące o tym, że większy z smartwatchy otrzyma ekran o rozdzielczości 384 x 480. Jest to znaczący wzrost w stosunku do aktualnych 312 x 390 pikseli. To sugeruje, że oprócz zwiększenia się fizycznych rozmiarów ekranu, wzrośnie także zagęszczenie pikseli.

Zgodnie z zapowiedziami, osiem miesięcy po otwarciu przez Apple specjalnego programu badań serca dla amerykańskich użytkowników zegarków Apple Watch prowadzonego w kooperacji z Uniwersytetem Stanforda i udostępnieniu dedykowanej dla niego aplikacji zamknięto przyjmowanie do niego nowych zgłoszeń.

Zdaniem firmy analitycznej Canalys w minionym kwartale Apple sprzedać miało około 3,5 miliona zegarków, co oznacza wzrost o 30% względem tego samego okresu w roku ubiegłym.

Aktywny ponownie analityk Ming-Chi Kuo przewiduje, że tej jesieni Apple zaprezentuje nowe modele iPadów i zegarków Apple Watch. Możliwe, że oba urządzenia będą charakteryzować się zdecydowanie mniejszymi ramkami, a więc większym ekranem w stosunku do powierzchni przedniego panelu. Tp, jak mogą wyglądać te urządzenia, prezentuje dzisiaj serwis 9To5Mac.

Odnotowano kolejny przypadek, w którym zegarek Apple Watch w pewnym sensie uratował życie swojemu użytkownikowi. Tym razem zdarzenie to miało miejsce w Hong Kongu.

O możliwej zmianie formy zegarka Apple Watch dyskutuje się od dawna. Początkowo niektórzy narzekali na to, że nie ma on tradycyjnej okrągłej formy, jak większość zegarków z systemem Wear OS (wcześniej Android Wear). Okazuje się, że Apple na pewno rozważało tego typu konstrukcję. Wczoraj firma otrzymała patent związany z taką właśnie konstrukcją.

Apple nie podało w poniedziałek, ile dokładnie sprzedało się zegarków Apple Watch, na oszacowanie tej liczby pokusił się jednak jeden z chyba najlepszych analityków zajmujących się tą firmą - Horace Dediu z Asymco.

Pisaliśmy wczoraj o przypadku, w którym Apple Watch zaalarmował swoją użytkowniczkę, kiedy jej tętno spoczynkowe znacząco wzrosło, co okazało się być efektem nierozpoznanej wcześniej niewydolności nerek. Dzisiaj w sieci pojawiły się informacje o kolejnym, w którym zegarek Apple ostrzegł użytkownika o poważnych zaburzeniach tętna.

Pisaliśmy już kilkukrotnie o przypadkach, w których Apple Watch zaalarmował użytkowników o niepokojących odczytach pulsu, co pozwoliło im szybko skontaktować się z lekarzem. Były to ciężkie przypadki, w których brak szybkiej reakcji mógłby zakończyć się śmiercią. Kolejny zdarzył się niedawno w Tampie na Florydzie.

Kiedy niemal cztery lata temu, we wrześniu 2014 roku Apple prezentowało swój smart zegarek, zaprosiło na specjalną imprezę wielu dziennikarzy i blogerów modowych. Apple Watch miał być pierwszym produktem Apple, który miał stać się nie tylko technologicznym gadżetem, ale przede wszystkim elementem stroju i stylu.

Beta watchOS 4.3.1 ostrzega użytkowników starszych aplikacji, że przestaną one działać w kolejnych wersjach tego systemu operacyjnego.

W toczącej się w Adelajdzie w Australii sprawie o morderstwo jednym z dowodów są dane o aktywności oraz pulsie ofiary, zebrane przez jej zegarek Apple Watch.

David Smith, twórca aplikacji Pedometers++ dla iPhone'a i Apple Watcha, udostępnił wczoraj ciekawe dane dotyczące wykorzystania jego aplikacji na tym zegarku. Pokazują one poziom przyjęcia poszczególnych modeli tego urządzenia.

Z różnych okazji Apple przygotowuje wyzwania dla aktywnych, korzystających z zegarka Apple Watch. Najnowsze przygotowane zostało z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Zdaniem Horacego Dediu, który postanowił zbadać poziom satysfakcji użytkowników, 64 procent wszystkich iPhone'ów, iPadów, komputerów Mac i zegarków Apple Watch sprzedanych w ostatnich dziesięciu latach wciąż pozostaje w użyciu.

Jak wynika z raportu IDC dotyczącego urządzeń naręcznych (ubieralnych) w 2017 roku Apple Watch był najlepiej sprzedającym się urządzeniem tego typu, a Apple w tej branży jest globalnym liderem z liczbą 17,7 miliona sprzedanych sztuk.

W systemie watchOS 4.2 znalazła się możliwość wielu nowych rodzajów aktywności sportowej, w tym jazdy na nartach i snowboardzie, choć możliwość ich rejestracji nie jest jeszcze dostępna w aplikacji Ćwiczenia. Z kolei dzisiaj wsparcie dla nowego API pojawiło się w różnych aplikacjach narciarskich dla zegarka Apple Watch.

W opublikowanej ostatnio przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych dokumentacji dołączonej do jednego z wniosków patentowych Apple pojawia się ciekawe akcesorium dla zegarka Apple Watch.

Interfejs użytkownika w systemie watchOS nie zmienił się szczególnie od premiery pierwszego Apple Watcha, zdaniem niektórych przydałoby mu się już odświeżenie. Na pytanie, jak mógłby wyglądać nowy watchOS, odpowiedzieć postanowił Matt Birchler, który własny koncept interfejsu systemu dla zegarka Apple przedstawił na swoim blogu.

W minionym roku wiele pisało się o tym, że Apple Watch jest nie tylko świetnym urządzeniem fitness ale także medycznym, monitorującym za pomocą specjalnej aplikacji pracę serca użytkownika i ostrzegającym go o groźnych anomaliach. Okazuje się, że najnowszy Apple Watch Series 3 ma jednak problem z działaniem na oddziałach intensywnej opieki medycznej.

Apple wprowadziło do oferty nowe kolory silikonowych etui dla iPhone'a X i sportowego silikonowego paska dla zegarka Apple Watch.

W swojej najnowszej nocie do inwestorów Ming-Chi Kuo, analityk z firmy KGI Securities, wspomniał m.in. o możliwym wprowadzeniu w przyszłym roku przez Apple nowych, szybszych i bardziej wydajnych płyt drukowanych komputerów Mac i zegarków Apple Watch.

Apple poinformowało wczoraj programistów zarejestrowanych w ich programie deweloperskim, o tym, że od 1 kwietnia przyszłego roku wymagać będzie, by wszystkie aplikacje dla systemu watchOS działały natywnie na zegarku Apple Watch. Aktualizacje nienatywnych programów nie będą od tego dnia akceptowane.

Apple Watch może nie tylko wykrywać zaburzenia w pracy serca, okazuje się, że może także wykrywać bezdech senny i nadciśnienie.

Co kilka miesięcy w sieci pojawia się jakaś historia o tym, jak iPhone lub Apple Watch uratował swojemu użytkownikowi życie, informując go na przykład o anomaliach w pracy jego serca lub umożliwiając wezwanie pomocy. Jest już kolejna taka historia, która zdarzyła się w Kalifornii.

Użytkownicy zegarków Apple Watch różnych generacji informują o problemach z działaniem Siri w systemie watchOS 4.1. Jedno z kilku różnych zapytań o warunki pogodowe powoduje zawieszenie się i tzw. „respring” systemu.

Chciałoby się rzecz, Apple znowu w formie. Po raz kolejny dochodzi do sytuacji, gdy spółka bije tzw. konsensus (średnie oczekiwania) analityków. W dużym uproszczeniu, takich wyników nikt się nie spodziewał. A te są znakomite.

Apple udostępniło niedawno kolejną betę systemu watchOS w wersji 4.1. Niedługo powinna pojawić się jego wersja finalna. Tymczasem znana jest już lista zmian i nowości, które przyniesie wersja Golden Master. Zdobył ją deweloper Guilherme Rambo i udostępnił ją na Twitterze.

Apple udostępniło wczoraj wieczorem oficjalne przewodniki po nowych systemach iOS 11, watchOS 4 i tvOS 11. Są one dostępne zarówno w iBooks w formie ebooków, jak i online w wersji web (z wyjątkiem przewodnika po watchOS 4).

Obok nowych systemów iOS 11 i tvOS 11, Apple udostępniło dzisiaj także nowy system dla zegarka Apple Watch - watchOS 4.

Na swoim kanale w serwisie YouTube, Apple udostępniło dzisiaj pierwszą reklamę zegarka Apple Watch Series 3, wyposażonego w funkcję połączeń przez sieć komórkową i dającego dzięki niej dostęp do całych zbiorów serwisu Apple Music.

Na kanale Apple w serwisie YouTube dostępne są już filmy prezentujące nowe iPhone'y oraz zegarek Apple Watch Series 3. Sa to te same spoty, które puszczone zostały podczas wczorajszej konferencji Apple. Teraz można je obejrzeć w spokoju jeszcze raz.

W kodzie wersji Golden Master systemu iOS 11 odkryto ciekawe informacje na temat jubileuszowego modelu iPhone'a. Z poszczególnych linijek kodu wyczytano także wiele na temat nowej generacji zegarków Apple Watch.

Apple zaktualizowało swoją aplikację dla Apple TV, za pośrednictwem której strumieniuje transmisję swoich prezentacji nowych produktów.

Jeden z redaktorów magazynu Men's Health odwiedził niedawno laboratorium Apple w Cupertino, w którym prowadzone są badania nad nowymi funkcjami śledzenia i rejestracji aktywności użytkownika oraz jego funkcji życiowych przez zegarek Apple Watch.

Redaktorzy serwisu iHelp BR w najnowszej becie systemu iOS 11 odkryli wiele nowych ikon symbolizujących aktywności dotąd niedostępne w aplikacji Workouts w zegarku Apple Watch.

Wprowadzony na rynek ponad dwa lata temu zegarek Apple Watch czekają w tym roku duże zmiany zarówno w wyglądzie, jak i w oferowanych funkcjach.

Pisaliśmy ostatnio o tym, że w dziesięć lat od premiery pierwszego modelu sprzedało się w sumie 1,2 miliarda iPhone'ów. W przypadku zegarka Apple Watch liczba ta jest znacznie mniejsza, choć i tak robi wrażenie, jeśli pod uwagę weźmie się to, że jest to jednak dodatek, akcesorium dla iPhone'a, które na rynku jest dopiero od nieco ponad dwóch lat.

Coraz więcej ciekawych informacji na temat nowych produktów czy funkcji tych już istniejących odkrywanych jest w udostępnionym przez Apple firmware głośnika HomePod (będącego swego rodzaju iPhone'em bez ekranu).

Jak dotąd jednymi urządzeniami Apple wyposażonymi w ekrany OLED są zegarki Apple Watch. Ma się to jednak podobno wkrótce zmienić wraz z premierą iPhone'a 8, do którego elementy te dostarczyć ma południowokoreański Samsung, który dominuje na rynku tego typu wyświetlaczy. W przyszłości prawdopodobnie jednak Apple będzie chciało zdywersyfikować te dostawy.

Od kilku tygodni w salonach firmowych i poprzez swoją stronę internetową Apple oferuje specjalny nylonowy pasek do zegarka Apple Watch w kolorach tęczy. Akcesorium to przypomina paski do zegarków, które Apple rozdawało swoim pracownikom biorącym udział w zeszłorocznej paradzie Pride w San Francisco.

Od przeszło trzech lat spekuluje się, że firma Apple może pracować nad nowym produktem przeznaczonym dla osób chorych na cukrzycę. Miałby to być rzekomo nieinwazyjny glukometr kompatybilny z zegarkiem Apple Watch. Co prawda urządzenie takie jeszcze nie zadebiutowało, ale wraz z udostępnieniem finalnej wersji watchOS 4, Apple Watch pozwoli na bezpośrednie łączenie się z istniejącymi urządzeniami do monitorowania stężenia glukozy we krwi korzystającymi z technologii Bluetooth LE.

Wśród wielu niedużych i może niezbyt spektakularnych funkcji, które przynosi iOS 11, a które znacznie ułatwiają korzystanie z urządzeń Apple, jest także możliwość szybkiego tworzenia tarcz zegarów dla Apple Watcha z watchOS 4, na bazie zdjęć z galerii powiązanego z nim iPhone'a.

Uniwersytet Stanforda opublikował wczoraj wyniki badań dokładności pomiarów pracy serca i spalanych kalorii prowadzonych przez trackery fitness.

W ostatnich dniach pojawiły się nowe doniesienia o pracach nad nieinwazyjnym glukometrem dla zegarka Apple Watch. W odpowiedni czujnik wyposażony może być sam zegarek albo specjalny pasek do niego dołączany. Dzisiaj pojawiły się informacje, że tego typu dodatkowe urządzenie testuje na terenie kampusu sam Tim Cook.

O bezinwazyjnym glukometrze w zegarku Apple Watch mówiło się już trzy lata temu, a więc jeszcze przed premierą pierwszego modelu tego urządzenia. Apple podobno zrezygnowało wtedy z niego, bo wyniki pomiarów były bardzo niedokładnie. Pomysł nie został jednak zarzucony.

Choć firma Apple nie udostępnia oficjalnych wyników dotyczących sprzedaży własnego inteligentnego zegarka, to zdaniem Tima Cooka, urządzenie to cieszy się coraz większą popularnością. Zdają się to potwierdzać także dane niezależnych analityków. Mimo wszystko, smart zegarki pozostają nadal produktami niszowymi. Pomimo wzrostu popularności Apple Watcha, kolejne firmy branży technologicznej rezygnują z produkcji tego typu urządzeń.

Funkcje fitness zegarka Apple Watch, a w szczególności czujnik tętna może przydać się nie tylko osobom aktywnym, mogą też monitorować serce i wykrywać poważne problemy z jego pracą.

Popularność smart zegarków wbrew opiniom, jakoby te produkty były niewypałem, wciąż rośnie. Doskonale wie o tym Apple. Pisaliśmy ostatnio, że Apple Watch jest większym producentem urządzeń typu wearables niż Fitbit.

Dane dotyczące wyników sprzedaży Apple Watcha nie są przez Apple wyszczególniane. Firma podaje sprzedaż całej kategorii innych produktów, do której obok tego urządzenia zaliczają się także słuchawki, iPody czy przystawki telewizyjne Apple TV. Zdaniem jednak firmy Strategy Analytics, w ostatnim kwartale Apple sprzedać miało aż 3,5 miliona sztuk swoich smart zegarków.

Wczoraj w telewizji CNBC w programie Mad Money wyemitowany został wywiad z Timem Cookiem. Mówił on m.in. o ostatnich wynikach finansowych, przyszłości telewizji, zegarku Apple Watch i specjalnym funduszu w wysokości 1 miliarda dolarów, który ma pomóc stworzyć nowe miejsca pracy w USA.

Mijają dwa lata od premiery Apple Watcha. Według zapewnień Tima Cooka, urządzenie to cieszy się coraz większą popularnością. Mimo wszystko, zdania na temat inteligentnego zegarka firmy z Cupertino są podzielone. Duża część użytkowników sprzętów kalifornijskiego producenta wciąż nie znajduje dla niego zastosowania, traktując zegarek Apple wyłącznie jako gadżet. Czasem jednak gadżet ten okazuje się bardzo pomocny.

Nike zaprezentował dzisiaj nową limitowaną edycję kolorystyczną zegarka Apple Watch Nike+ o nazwie NikeLab.

Od kilku tygodni mówi się coraz częściej o nowym zegarku Apple Watch Series 3. Według najnowszych informacji podanych przez CNBC, urządzenie to może być wyposażone w nieinwazyjny glukometr.

Zegarek Apple Watch nigdy nie stał się stylową biżuterią, jak chciało Apple, od początku był jednak bardzo dobrym trackerem aktywności i na tych jego funkcjach firma skupia się w działaniach promocyjnych. Teraz objęły one także samych pracowników Apple.

Etui do bezprzewodowych słuchawek AirPods służy nie tylko do ich przechowywania, ale i ładowania. Wyposażone jest bowiem w baterię. W przyszłości może ono pozwolić na naładowanie nie tylko słuchawek, ale także zegarka Apple Watch i iPhone'a.

Według najnowszych informacji pochodzących z łańcucha dostaw firmy z Cupertino, premiera Apple Watcha S3 będzie miała miejsce w drugiej połowie tego roku. Ze sprzedaży nie zniknie jednak najnowszy model tego smartwatcha, choć za jego produkcję będzie odpowiedzialna inna firma.

Apple poinformowało dzisiaj firmę Imagination Technologies, że w ciągu dwóch lat przestanie korzystać z projektowanych przez nią układów graficznych, zastępując je własnymi rozwiązaniami.

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło szóste bety iOS 10.3 i macOS 10.12.4 deweloperom. Dziś twórcy aplikacji otrzymali zaś możliwość zainstalowania najnowszych odsłon testowych wersji tvOS 10.2 oraz watchOS 3.2

System płatności mobilnych Apple Pay ruszył dzisiaj w Republice Irlandii. Obecnie wspierają go banki KBC Bank Ireland oraz Ulster Bank. Irlandia jest czternastym krajem, w którym banki oferują tę metodę płatności.

Czy użytkownik iPhone’a może korzystać w łatwy, a zarazem bezpieczny sposób ze swojego telefonu podczas prowadzenia samochodu? Tak, jednak pod jednym warunkiem - jego pojazd musi wspierać funkcję Apple CarPlay. Na szczęście, coraz więcej producentów systemów car-audio i firm z branży motoryzacyjnej decyduje się na jej implementację. Funkcja ta pojawi się również w najnowszych modelach marki Jeep oraz Porsche.

Apple nie informuje o wysokości sprzedaży poszczególnych akcesoriów w swoich kwartalnych zestawieniach. Nie chwali się więc tym, ile sprzedało się np. zegarków Apple Watch. Tim Cook stwierdził jedynie, że był to rekordowy kwartał jeśli chodzi o sprzedaż tego urządzenia. Potwierdza to firma Strategy Analytics, która mówi o 5,2 miliona tych urządzeń.

Apple podało wyniki za pierwszy kwartał 2017 roku (IV kwartał 2016 roku kalendarzowego). Tak wielkiej sprzedaży spółka nie miała jeszcze nigdy.

Apple zaktualizowało dzisiaj także system watchOS dla zegarka Apple Watch.

Zbliżający się koniec roku to czas różnego rodzaju podsumowań. O jedno z pierwszych pokusiło się Apple i zaprezentowało najlepsze aplikacje i gry, które pojawiły się w iTunes Store w 2016 roku.

Kilka tygodni temu pojawiły się pierwsze informacje o wsparciu przez jedną z kolejnych wersji beta macOS Sierra procesorów ARM. Mogło to sugerować przejście Apple w przyszłości na własne procesory. Prawdopodobnie jednak chodzi o wsparcie panelu dotykowego Touch Bar i obsługującego go procesora T1.

Jak poinformowało na swojej stronie internetowej Apple, zegarek Apple Watch Nike+ trafi do sprzedaży już 28 października – także w Polsce. Jego cena wynosi 1849 zł lub 1999 zł zależnie od wyboru wielkości koperty.

Na stronie poświęconej rozszerzonej ochronie AppleCare+ w internetowym serwisie Apple w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pojawiło się odniesienie do zegarka Apple Watch, o którym firma dotąd w ogóle nie wspominała - Apple Watch Victory.

W ubiegłym miesiącu Apple zaprezentowało nowe zegarki Apple Watch Series 2 odświeżyło także ubiegłoroczny model, który zyskał szybszy procesor oraz nową nazwę - Series 1. Pomimo tych zmian, Ming-Chi Kuo z agencji KGI Securities uważa, że w tym roku Apple sprzeda mniej zegarków niż w poprzednim.

Już w pierwszej wersji systemu watchOS znalazły się aplikacje rejestrujące aktywność użytkownika oraz tętno mierzone za pomocą wbudowanego w Apple Watch czujnika. Od tego czasu Apple stale je rozwija. Jak donosi Bloomberg, w przyszłości dane zdrowotne i fitnesowe zbierane przez zupełnie nowe aplikacje dla tego urządzenia mają być analizowane w ramach narzędzia diagnostycznego powstałego na bazie HealthKit.

Apple nie tylko wypuściło nowe reklamy iPhone'a 7, pojawiły się także dwa inne spoty, z których jeden reklamuje zegarek Apple Watch Series 2, a drugi usługę muzyczną Apple Music.

Wraz z wydaniem iOS 10 Apple wprowadziło pewne kosmetyczne, ale bardzo przydatne zmiany w wyglądzie sklepu App Store.

Fluoroelastomer, nylon, skóra i stal, piaskowy róż, oceaniczny błękit, gorzka czekolada czy palona kawa - do wyboru do koloru, możliwych kombinacji jest wiele. Mowa oczywiście o paskach dla zegarka Apple Watch, zarówno tych od producenta, jak i firm trzecich. Nierzadko zdarza się, że ich cena przekracza koszt zakupu samego urządzenia.

Zwykle po każdej prezentacji Apple, w serwisie YouTube pojawiają się amatorsko przygotowane streszczenia. Tym razem swoje własne, trwające 2 minutach streszczenie konferencji przygotowała sama firma.

Apple zaprezentowało zegarek Apple Watch drugiej generacji. Urządzenie wygląda niemal identycznie jak zegarek zaprezentowany dwa lata temu.

Apple zablokowało przed kilkoma minutami możliwość dokonywania zakupów za pośrednictwem swojego sklepu internetowego. Osoby, która chciały zamówić iPhone'a, iPada, MacBooka czy też zegarek Apple Watch przez Apple Store zostały pozbawione tej możliwości... aż do dzisiejszego wieczora.

W oczekiwaniu na konferencję Apple postanowiliśmy sprawdzić, jakie są oczekiwania internautów, na jakie nowości czekają i o czym wspominają najczęściej.

Na trochę ponad tydzień przed prezentacją nowych produktów Apple (odbędzie się ona 7 września) informacje o nich pojawiły się w dokumentach Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej.

Jednym z podstawowych mankamentów zegarka Apple Watch jest jego bateria. W zależności od sposobu korzystania z urządzenia, czas jego pracy, waha się od jednego do maksymalnie dwóch dni. Inteligentne zegarki konkurencji, jak chociażby modele firm Pebble i Garmin, nie wymagają tak częstego ładowania, dlatego wielu potencjalnych użytkowników Apple Watcha wstrzymuje się z zakupem tego urządzenia. Możliwe, iż sytuacja ta ulegnie zmianie, bowiem według najnowszych plotek, druga generacja zegarka Apple będzie wyposażona w baterie o większej pojemności.

Dobrze poinformowany Ming-Chi Kuo, analityk z firmy KGI Securities, w swojej nocie skierowanej do inwestorów przewiduje pojawienie się jeszcze w tym roku zegarka Apple Watch drugiej generacji.

Według najnowszych informacji przedstawionych przez jednego z dostawców firmy z Cupertino, Apple Watch 2 zostanie wyposażony w ekran typu One Glass Solution. Będzie on cieńszy od montowanego w poprzedniej generacji tego urządzenia wyświetlacza, co pozwoli na przykład na zwiększenie pojemności akumulatora.

Według informacji pochodzących z łańcucha dostaw Apple, zegarek Apple Watch 2 może trafić na rynek już we wrześniu lub październiku tego roku. Firma z Cupertino nie będzie jednak organizować specjalnej prezentacji w związku z premierą tego urządzenia

Do rozpoczęcia XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro pozostały dwa tygodnie. Wszyscy gorąco kibicujemy naszym sportowcom, a że kibicowanie niejedno ma imię, pokazuje firma Apple, która przygotowała dedykowaną temu wydarzeniu limitowaną serię pasków dla zegarka Apple Watch.

Przed premierą zegarka Apple Watch, Jonathan Ive – główny projektant kalifornijskiej firmy – stwierdził, że rozwój urządzeń naręcznych będzie wiązał się z problemami dla szwajcarskich producentów zegarków. Jak pokazują ostatnie statystyki, miał on poniekąd rację.

Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA opublikowało dokumenty dotyczące nowych projektów Apple. Są one związane ze smartwatchem firmy z Cupertino, w którym ma znaleźć się kamerka oraz dodatkowe przyciski. Czy to Apple Watch drugiej generacji? Jak sugerują plotki pochodzące z łańcucha dostaw kalifornijskiego producenta, przekonamy się o tym jeszcze w tym roku.

Podczas poniedziałkowej prezentacji otwierającej tegoroczną konferencję WWDC firma Apple zaprezentowała nowe wersje platform systemowych dla swoich urządzeń. Wśród szeregu nowości producent zaanonsował m.in. optymalizację aplikacji Aktywność w watchOS 3 dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Choć finalne wersje oprogramowania zostaną udostępnione użytkownikom dopiero jesienią, to pierwsze bety iOS 10, macOS Sierra, tvOS i wspomnianego watchOS 3, trafiły już do developerów. Okazuje się, że zawierają one także wiele innych ulepszeń związanych z kwestią dostępności.

Najnowsze informacje pochodzące z łańcucha dostaw Apple sugerują, że jeszcze w tym roku zaprezentowany zostanie zegarek Apple Watch 2. Firma z Cupertino przyspieszyła zamówienia na komponenty dla tego urządzenia.

Apple zaprezentowało właśnie system watchOS 3 dla zegarka Apple Watch.

W ostatnich dniach w sieci pojawiły się doniesienia o tym, ze nowa wersja systemu operacyjnego dla komputerów Mac (nie wiadomo, czy będzie to dalej OS X, czy może macOS) wyposażona będzie nie tylko w Siri, ale także w funkcję odblokowywania komputera za pomocą Touch ID w znajdującym się w bliskiej odległości i sparowanym z nim iPhonie należącym do tego samego użytkownika.

Firma Slice zajmująca się analizowaniem rynku e-commerce opublikowała statystyki dotyczące użytkowników zegarka Apple Watch, a także innych urządzeń naręcznych, opierając się na wyborach 4,2 milionach konsumentów. Kiedy smartwatch firmy z Cupertino trafił na rynek, był kupowany przede wszystkim przez mężczyzn. Obecnie proporcje te kształtują się jednak inaczej.

Pojawia się coraz więcej opinii o awaryjności zegarków Apple Watch. Nie chodzi tutaj o problemy z samą elektroniką urządzenia, ale o odpadający ceramiczny panel, w którym znajdują się czujniki aktywności oraz elementy systemu ładowania indukcyjnego.

Rok temu informowaliśmy Was o dokonaniach jednego z programistów, który zainstalował na iPhonie 6 Windowsa 95. Dwanaście miesięcy później podobna sytuacja się powtórzyła i kultowy poniekąd system Microsoftu został uruchomiony na zegarku Apple Watch.

Choć w tym roku Apple ma pokazać tylko nieznacznie odświeżony model zegarka Apple Watch, to już teraz dalekowschodni podwykonawcy zawarli umowy z Apple na jego produkcję, która prawdopodobnie ruszy w drugiej połowie bieżącego roku.

Według ankiety przeprowadzonej przez Piper Jaffray, coraz więcej amerykańskich nastolatków korzysta z iPhone'ów. Dużą popularnością wśród młodych konsumentów cieszy się również zegarek Apple Watch, choć smartwatche nie są nadal wyjątkowo popularne w tym kręgu użytkowników.

Apple opublikowało w serwisie YouTube siedem osiem nowych reklam zegarka Apple Watch. Są to kilkunastu sekundowe filmy, które przestawiają najważniejsze funkcje oraz cechy smartwatcha firmy z Cupertino. Warto dodać, że w spotach wystąpili między innymi piosenkarz Alice Cooper, Nick Jonas oraz Chloe Savigny. Wszystkie udostępnione materiały można znaleźć poniżej.

W ubiegłym roku kalendarzowym Apple Watch trafił do 10,6 milionów użytkowników. Następujące po nim dwanaście miesięcy ma być jednak mniej udanym okresem dla firmy z Cupertino. Analitycy KGI prognozują, że sprzedaż smartwatcha Apple spadnie o 25% - do 7,5 milionów sztuk.

Kilka tygodni temu w artykule opublikowanym w MyApple Magazynie pisałem o moich oczekiwaniach względem nowych modeli zegarka Apple Watch. Wspominałem tam o możliwości korzystania ze specjalnych opasek, rozszerzających funkcje tego urządzenia, a komunikujących się z nim za pośrednictwem portu diagnostycznego, ukrytego w jednym z gniazd mocowania pasków i bransoletek. Rozwiązanie takie pojawia się w dokumentacji wniosku patentowego złożonego przez Apple.

Zapis wideo poniedziałkowej prezentacji nowych produktów Apple jest już dostępny w serwisie YouTube.

Apple zaprezentowało właśnie nową wiosenną kolekcję pasków dla zegarka Apple Watch i obniżyło cenę podstawowego modelu do 299 dolarów.

Od premiery zegarka Apple Watch minął już niemal rok, zbliża się więc czas ocen tego, jak urządzenie to radzi sobie na rynku. Zdaniem Strategy Analytics, Apple nie ma powodów do narzekań. W ostatnim kwartale kalendarzowego roku 2015 sprzedać się miało w sumie 8,1 miliona smart zegarków, przy czym większość z nich, bo aż 63% stanowiły właśnie urządzenia Apple.

Rynek smart zegarków do niedawna był swego rodzaju dziewiczą ziemią, którą producenci elektroniki konsumenckiej mogli podzielić między siebie w dowolny sposób. Początkowo wiele zależało od tego, kiedy dany producent zdecydował się na próbę jego podbicia.

Już w marcu ma odbyć się kolejna konferencja Apple, podczas której zostanie prawdopodobnie zaprezentowany iPhone z czterocalowym ekranem oraz iPad Air trzeciej generacji. Wcześniejsze informacje dotyczące zegarka Apple Watch 2 zostały zdementowane. Premiera tego urządzenia ma bowiem zostań przesunięta na drugą połowę roku.

Choć od rozpoczęcia sprzedaży zegarka Apple Watch nie minął jeszcze rok, to według analiz firmy Jupiter Research posiada on już 52-procentowy udział w rynku smartwatchy. Mimo wszystko, nowe urządzenie firmy z Cupertino nie spełniło wszystkich pokładanych w nim oczekiwań, dlatego co raz częściej mówi się o jego następcy. Co prawda wcześniejsze plotki wskazywały na zbliżającą się premierę kolejnej generacji tego zegarka, to według Matthew Panzarina z serwisu TechCrunch, Apple Watch 2 nie zostanie zaprezentowany podczas przewidywanej marcowej konferencji firmy z Cupertino.

Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA opublikowało dokumenty związane z nowym projektem Apple. Opisują one opaskę dla zegarka Apple Watch, której magnetyczne klamry mogą zamienić ją w swego rodzaju etui ochronne. Na tym jednak zastosowania się nie kończą.

Zegarek Apple Watch trafił na rynek 24 kwietnia ubiegłego roku. Mimo iż był on dostępny w sprzedaży tylko nieco ponad pół roku, to trafił rzekomo do 8,8 milionów nabywców. Biorąc pod uwagę, że w całym 2015 r. sprzedano 17,1 milionów smart zegarków, to urządzenie naręczne Apple „zagarnęło” 52% całego rynku.

Targi CES, które redakcja MyApple dla Was relacjonuje, obfitują w premiery licznych urządzeń oraz akcesoriów świata technologii. Szwajcarski producent zegarków H. Moser & Cie zaprezentował dziś w nocy, właśnie w Las Vegas, swój nowy produkt - Alp Watch, który nawiązuje swoją stylistyką do Apple Watcha.

Nieprzerwanie od kilku lat, w czasie targów CES pojawiają się kontrolowane wycieki informacji lub komunikaty prasowe ze strony Apple, które mają skupić uwagę dziennikarzy oraz konsumentów na firmie Tima Cooka, a nie produktach prezentowanych w Las Vegas. Nie inaczej było w tym roku.

W poniedziałek Apple ogłosiło, że konsumenci z krajów dalekiego wschodu takich jak Chiny, Hongkong czy Tajwan nabyć mogą ekskluzywne egzemplarze zegarków Apple Watch Sport oraz słuchawek Beats Solo2, które zaprojektowane zostały z okazji zbliżającego się Chińskiego Nowego Roku.

W minionym roku w portfolio firmy Apple pojawiło się wiele nowych produktów i praktycznie każdemu z debiutujących urządzeń, czy też usług w przypadku Apple Music, towarzyszyły pewne kontrowersje. Dotyczyły one m.in. czasu pracy baterii w zegarku Apple Watch oraz pozbawienia 12-calowego MacBooka Retina magnetycznego złącza ładowania MagSafe. Oba problemy rozwiązują nowe akcesoria zaprezentowane przez firmę Griffin.

Produkująca czujniki biometryczne firma o nazwie Valencell złożyła dziś pozew przeciwko Apple oskarżając firmę z Cupertino o naruszenie patentów oraz stosowanie nieuczciwych praktyk handlowych. Sprawa dotyczy czujnika pracy serca, który zastosowany został w zegarku Apple Watch.

Kevin Lynch - wiceprezes do spraw technologii w Apple - udzielił serwisowi Mashable wywiadu, podczas którego zdradził interesujące szczegóły na temat zegarka Apple Watch. Zgodnie z podanymi wcześniej informacjami, urządzenie wyjątkowo precyzyjnie odmierza czas, a granica błędu wynosi w jego przypadku zaledwie 50 milisekund. To czterokrotnie większa precyzja niż w przypadku iPhone'ów.

Firma IDC opublikowała dziś prognozy dotyczące rynku technologii ubieralnych. Według danych, w najbliższej przyszłości branża ta będzie rozwijać się w szybkim tempie, a ważną rolę w odegra w niej Apple Watch.

Dziś w nocy Apple opublikowało siedem kolejnych krótkich, bo trwających 15 sekund, filmów promujących zegarek Apple Watch.

O tym, że premiera Apple Watcha może przyczynić się do znacznego spadku sprzedaży tradycyjnych zegarków, mówiono jeszcze na długo przed pierwszą oficjalną prezentacją tego urządzenia. Okazuje się, że branża zegarkowa rzeczywiście nie radzi sobie obecnie najlepiej, jednak nie jest to wyłącznie wina konkurencji ze strony firmy Apple.

Już dziś do sprzedaży w Polsce trafił zegarek Apple Watch oraz nowe iPhone'y - 6s i 6s Plus. Zakupu tych urządzeń można dokonać bezpośrednio na stronie internetowej Apple albo u autoryzowanych sprzedawców tej firmy.

W jednym z felietonów na łamach szóstego numeru MyApple Magazynu informowaliśmy o zamknięciu w czerwcu tego roku firmowego sklepu Apple w Cupertino. Apple Company Store po 22 latach od otwarcia wymagał przeprowadzenia gruntownej modernizacji, a efekty prac można już oglądać, ponieważ w sobotę sklep został ponownie otwarty dla klientów. Od teraz odwiedzający siedzibę firmy, kupią w nim nie tylko obowiązkowy kubek z nadgryzionym jabłkiem, ale także niedostępne wcześniej w tym miejscu flagowe produkty Apple.

Apple udostępniło właśnie finalną wersję systemu watchOS 2 dla swojego smart zegarka. Aktualizacja przynosząca watchOS2 dostępna jest w aplikacji Watch dla iPhone'a w zakładce Ogólne/Uaktualnienia.

Dzisiejsze pojawienie się zegarków Apple Watch wraz z cenami w polskiej wersji sklepu internetowego Apple, dostępnego za pośrednictwem aplikacji dla iOS, wywołało spore zamieszanie.

W polskim internetowym sklepie Apple Store dostępnym przez aplikację dla iOS o tej samej nazwie pojawiły się dzisiaj zegarki Apple Watch wraz z ich cenami w złotówkach.

Oczekujący dzisiaj na udostępnienie watchOS 2 dla zegarka Apple Watch będą musieli obejść się smakiem. Premiera tego systemu została opóźniona w związku z odkryciem w nim krytycznego błędu.

W wywiadzie opublikowanym dziś na łamach The Wall Street Journal, którego głównymi bohaterami są Jony Ive i Pierre-Alexis Dumas - dyrektor artystyczny firmy Hermès, przeczytać można niepublikowane dotąd informacje na temat pierwszego partnerstwa firmy Apple z luksusową marką z branży modowej. Warto przypomnieć, że podczas środowej konferencji zaprezentowany został Apple Watch sygnowany właśnie marką Hermès.

Podczas trwającego właśnie keynote Apple zaprezentowało zarówno nowe modele zegarków Apple Watch wraz z zupełnie nowymi paskami.

Ostatnie godziny przed rozpoczęciem prezentacji upływają w gorącej atmosferze spekulacji i domysłów. Możliwe, że poza nowymi iPhone'ami i przystawką telewizyjną firma pokaże także kilka innych produktów.

Producenci smart zegarków z systemem Android Wear, a także Samsung ze swoimi konstrukcjami opartymi na Tizenie, od dawna borykają się ze stosunkowo słabą sprzedażą tych urządzeń. Do niedawna największą ich konkurencję stanowiły zegarki firmy Pebble, od kwietnia mają jednak o wiele silniejszego konkurenta firmę Apple i jej zegarek Apple Watch.

Apple Watch, czyli pierwszy produkt Apple z kategorii tak zwanych "wearables", trafił do sprzedaży 24 kwietnia, z miejsca robiąc wokół siebie sporo zamieszania. Jako iż firma z Cupertino nie ujawniła jeszcze oficjalnych wyników sprzedaży tego urządzenia trudno jest jednoznacznie stwierdzić, czy pierwsze miesiące obecności na rynku okazały się być sukcesem czy też porażką. Najnowszy raport opublikowany przez firmę IDC wskazuje jednak na to, że Apple Watch jak na razie radzi sobie naprawdę dobrze.

Kiedy Apple Watch był tylko tematem spekulacji, pod uwagę brano także to, że urządzenie działać będzie pod kontrolą systemu iOS. Ostatecznie otrzymało swój własny system operacyjny watchOS, wyposażony w interfejs pozwalający na wygodne korzystanie z urządzenia o tak małym ekranie.

W ubiegłym roku sporo mówiło się o planach Apple związanych z produkcją przez GT Advanced Technologies, szkła szafirowego na potrzeby różnych urządzeń tej pierwszej firmy. Ostatecznie z wielkich planów nic nie wyszło, a podwykonawca ogłosił bankructwo.

Po kilku miesiącach od premiery nie ma informacji o poważniejszych defektach zegarków Apple Watch. Nie licząc zakończonych powodzeniem umyślnych prób ich uszkodzenia lub zniszczenia, wydaje się, że przynajmniej na razie są to urządzenia niezawodne. Nie ma także sygnałów o ewentualnych uszkodzeniach spowodowanych ich zanurzeniem w wodzie. Testy tego typu wykazały, że urządzenie to jest zdecydowanie bardziej odporne na wodę niż sugeruje to producent.

Hamza Sood, deweloper znany z odkrywania różnego rodzaju informacji o nowych urządzeniach w kodzie systemu iOS oraz kilkukrotnego zhackowania zegarka Apple Watch, kolejny raz pokusił się o to, co oficjalnie nie jest możliwe.

Apple udostępniło deweloperom piątą betę systemów iOS 9 oraz WatchOS 2. Ponadto testerzy zyskali możliwość uaktualnienia swoich urządzeń do trzeciej publicznej wersji beta mobilnego systemu Apple.

Na oficjalnym kanale Apple w serwisie YouTube pojawiły się trzy 15-sekundowe reklamy zegarka Apple Watch z nowej serii zatytułowanej "Apps at tap" i poświęconej dostępnym na to urządzenie programom.

Jeszcze przed oficjalną premierą zegarków Apple Watch producenci akcesoriów zaprezentowali sporo różnego rodzaju stojaków dla tego urządzenia. Ich charakterystycznym elementem było wycięcie do umieszczenia magnetycznej końcówki pozwalającej na jego indukcyjne ładowanie. W raz z jego premierą na rynek trafiły też tego typu akcesoria. Dalej jednak wymagają one umieszczenia w przygotowanym wycięciu kabla ładowania wraz z jego specjalną końcówką, który ze względu na formę kojarzony jest ze stetoskopem. Możliwe jednak, że się to zmieni.

Apple opublikowało w serwisie YouTube cztery nowe reklamy zegarka Apple Watch. Podobnie jak przy wielu poprzednich spotach, firma z Cupertino nie skupia się na specyfikacji technicznej urządzenia, ale pokazuje jego zastosowanie w codziennym życiu na przykładzie kilku użytkowników.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o raporcie firmy Slice, według którego sprzedaż zegarków Apple Watch skurczyła się o 90%. Odbił się on szerokim echem w serwisach technologicznych.

Jak donosi Bloomberg, działająca w branży informatycznej firma Probendi oskarżyła Apple o bezprawne wykorzystywanie nazwy "iWatch" w działaniach związanych z pozycjonowaniem strony serwisu Apple.com, która poświęcona jest zegarkowi Apple Watch.

ING Bank Śląski, jako pierwszy bank w Polsce, udostępnił aplikację na Apple Watch. Z ING Business w wersji na zegarek Apple mogą korzystać klienci korporacyjni.

Dzisiaj wieczorem Apple udostępniło deweloperom zarejestrowanym w programie deweloperskim najnowsze, trzecie już wersje beta systemów OS X 10.11 El Capitan, iOS 9 i watchOS 2.

Bryan Jones, neurolog siatkówki oka, a z zamiłowania fotograf opublikował na swoim blogu zdjęcia prezentujące ekran zegarka Apple Watch pod mikroskopem.

Według najnowszych danych przedstawionych przez analityków ze Slice Intelligence, sprzedaż zegarka Apple Watch spadła w Stanach Zjednoczonych o 90%. Obecnie utrzymuje się ona na poziomie niespełna czterech tysięcy sztuk dziennie przy wyraźnej tendencji spadkowej.

Kilka tygodni temu wspominaliśmy o tym, że według serwisu DisplayMate w tańszych zegarkach Apple Watch z serii Sport - choć posiadają one taki sam wyświetlacz jak droższe modele - w ostrym świetle otoczenia wyświetlany przez nie obraz jest zdecydowanie bardziej czytelny. Sprawia to zastosowane w nich szkło Ion-X chroniące ekran urządzenia. Zastosowane w droższych modelach szkło szafirowe gorzej radzi sobie właśnie z takim światłem.

Największą bolączką współczesnych urządzeń mobilnych, niezależnie od ich producenta, jest krótki czas pracy na baterii. Dotyczy to także produktów firmy Apple.

W dniu dzisiejszym rusza sprzedaż zegarka Apple Watch we Włoszech, Meksyku, Singapurze, Korei Południowej, Hiszpanii, Szwajcarii i na Tajwanie. Przy tej okazji Apple ogłosiło listę krajów, w których zegarek pojawi się sprzedaży już 17 lipca.

Jednym z najczęstszych zarzutów stawianych zegarkowi Apple Watch (a także większości innych urządzeń tego typu) jest konieczność częstego ładowania baterii. Nie dziwi więc fakt, że zaraz po premierze wspomnianego urządzenia pojawiły się pierwsze projekty akcesoriów mających rozwiązać, a przynajmniej zmniejszyć ten problem.

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło deweloperom drugie wersje beta systemów operacyjnych dla swoich urządzeń: OS X 10.11 El Capitan, iOS 9 i watchOS 2.

W wywiadzie udzielonym chińskiej wersji Bloomberg Businessweek Tim Cook mówił nie tylko o złotym kolorze. Wspomniał także o zegarku Apple Watch. Jego zdaniem zainteresował on o większą liczbę deweloperów niż wczesne modele iPhone'ów i iPadów.

Pisaliśmy jakiś czas temu o uruchomieniu systemu 6 starszego Macintosha na zegarku z Android Wear. Teraz emulacja Maka z systemem 7.5.5 uruchomiona została także na zegarku Apple Watch.

Deweloper Steven Troughton-Smith - dobrze znany ze swoich licznych hacków urządzeń Apple - ponownie wziął na warsztat zegarek od Apple. Udało mu się zainstalować na tym urządzeniu wyposażonym w system watchOS 1 natywne programy wykorzystujące framework UIKit.

Zegarek Apple Watch, a w szczególności system watchOS, to ostatnio pole do popisu deweloperów. Pisaliśmy już kilkukrotnie o złamaniu systemu zegarka. Najpierw udało się na nim uruchomić przeglądarkę web, a później zainstalować na nim natywne aplikacje korzystające z frameworków UIKit i SceneKit, które nie są normalnie dostępne dla aplikacji na to urządzenie. Tym razem deweloper Hamza Sood zainstalował na zegarku hit ubiegłego roku - grę Flappy Bird.

Od chwili, kiedy nad siedzibą Apple powiewała piracka flaga, upłynęło dużo czasu. Po przeszło trzydziestu latach, ten aktualny odmierza już 18-karatowy złoty Apple Watch Edition, co obrazuje, jak długą drogę przeszła firma z Cupertino.

Zaprezentowany na wrześniowym keynote, wraz z zegarkiem Apple Watch krój liter San Francisco już niebawem - wraz z wydaniem iOS 9 i OS X El Capitan - trafi także na iPhone'y, iPady i iPody touch oraz na komputery Mac. Programiści, którzy tworzą aplikacje na nowe systemy, mogą już od wczoraj z niego korzystać. Firma udostępniła go im do pobrania z działu deweloperskiego swojego serwisu internetowego.

Znany z łamania systemów urządzeń firmy Apple Stephen Troughton-Smith wraz z innymi przedstawicielami sceny Jailbreak - Adamem Bellem i Jay'em Freemanem (saurikiem) - zhackował zegarek Apple Watch z systemem watchOS 2.

Premiera zegarka Apple Watch miała miejsce zaledwie dwa miesiące temu, a druga wersja systemu watchOS trafiła dopiero w poniedziałek do deweloperów. Pojawiają się już jednak plotki związane z następcą pierwszej wersji zegarka. Ma on zadebiutować na rynku w przyszłym roku, choć obecnie nie wiadomo, w którym kwartale.

Od pierwszej prezentacji zegarka Apple Watch, na którą zaproszono wielu dziennikarzy i blogerów zajmujących się modą czy fitnessem, Apple starało się pozycjonować ten produkt nie jako kolejny technologiczny gadżet, ale jako produkt modowy, element stroju czy biżuterię. Tą ostatnią mają być modele z kopertą wykonaną ze złota.

Na tę decyzję czekało z pewnością wielu programistów. Apple zdecydowało się połączyć wszystkie programy deweloperskie w jeden.

Jedną z dłuższych prezentacji podczas zakończonego właśnie keynote była ta, poświęcona nowym funkcjom systemu dla zegarka Apple - watchOS 2. Czekają na nie zarówno użytkownicy, jak i deweloperzy.

Znana jest już lista kolejnych krajów, w których już niedługo można będzie kupić zegarek Apple Watch. Niestety nie ma na niej Polski.

Korzystanie z trzymanego w dłoni telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu od lat uznawane jest za wykroczenie. Okazuje się, że korzystanie podczas jazdy z zegarka Apple Watch także może skutkować mandatem. Przekonał się o tym jeden z jego użytkowników w Kanadzie.

Pisaliśmy niedawno o ekspozycyjnym zegarku Apple Watch, który ładowany był za pomocą atrapy paska wyposażonej w kabelek Lightninig i podłączonej do portu serwisowego ukrytego w gnieździe mocowania paska lub bransoletki.

Wczoraj wieczorem polskiego czasu gościem konferencji Code Conf był Jeff Williams - wiceprezes Apple do spraw operacyjnych. W rozmowie prowadzonej przez Waltera Mosberga sporo mówił o zegarku Apple Watch oraz o planowanych jego usprawnieniach.

Wang Sicong - syn najbogatszego obywatela Chin - postanowił zakupić swojemu psu dwa zegarki Apple Watch Edition, każdy o wartości wynoszącej nawet 17 tysięcy dolarów.

Według najnowszych danych analityków Slice Intelligence, firma z Cupertino sprzedała już 2,5 miliona zegarków Apple Watch. Ponad połowę tej liczby stanowią zamówienia z pierwszego dnia przedsprzedaży, która miała miejsce 24 kwietnia, czyli nieco ponad miesiąc temu.

W salonach firmowych Apple Store w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i w kilku innych krajach można przyjrzeć się z bliska zegarkom Apple Watch. Wystawione są one w specjalnych panelach z wbudowanym iPadem mini.

iPhone'y, iPady i komputery Mac można zabezpieczyć na wypadek kradzieży lub zagubienia sprzętu za pomocą usług Find my iPhone i Find my Mac. Dzięki nim można nie tylko namierzyć, wyczyścić lub zablokować dane urządzenie, ale i wysłać komunikat do znalazcy lub złodzieja czy wykonać zdjęcie wbudowaną kamerą. Takiego zabezpieczenia nie posiada jeszcze najnowszy produkt - zegarek Apple Watch. Firma ma jednak pracować także i nad tym.

Podczas ostatniej wizyty w Chinach, w trakcie spotkania z pracownikami lokalnego oddziału Apple, Tim Cook przyznał, że firma pracuje nad tym, by zegarki Apple Watch pojawiły się w sprzedaży w salonach w różnych krajach w czerwcu. 

Dzisiejszy dzień upływa pod znakiem aktualizacji. Po nowych wersjach komputerów Mac i nowej stacji dokującej dla iPhone'ów przyszła kolej na aktualizację oprogramowania zegarka Apple Watch - pierwszą od jego premiery 24 kwietnia.

W 2008 roku w wywiadzie dla magazynu Fortune Steve Jobs powiedział, że firma nie prowadzi żadnych intensywnych badań rynkowych dotyczących swoich produktów. W istocie o takich działaniach dotąd właściwie nie było słychać. Wyjątkiem jest strona, na której użytkownicy mogą sami zostawić swoje opinie na temat różnych urządzeń czy usług. Najwyraźniej jednak nowy rewolucyjny produkt, jakim jest zegarek Apple Watch, wymaga zmian także na tym polu.

Zabezpieczenie w Apple Watchu sprawia, że każdorazowe jego zdjęcie z nadgarstka blokuje możliwość korzystania z tego urządzenia bez uprzedniego podania zdefiniowanego wcześniej kodu. Okazuje się jednak, że można je ominąć w prosty sposób.

Wodoodporność Apple Watcha wciąż jest kwestią dyskusyjną. Oficjalnie firma z Cupertino zapewnia jego zgodność ze standardem IPX7. W rzeczywistości zegarek potrafi wytrzymać znacznie więcej.

Jeden z bardziej znanych hackerów ze sceny Jailbreak - Comex - złamał już system zegarka Apple Watch i uruchomił na nim przeglądarkę internetową.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że firmie ABI Research udało się odkryć co znajduje się w środku kości S1 czyli sercu Apple Watcha. S1 nie jest jedynie procesorem. W układzie tym znajduje się cała architektura komputera sterującego smartwatchem. Taki moduł w terminologii przemysłowej nosi nazwę system-in-package (SiP).

W minionych dwóch latach rynek smart zegarków rozwijał się dynamicznie. Obecnie jest na nim już sporo firm, zarówno tych małych, jak i dużych i równie dużo urządzeń. Ostatnim z graczy, który wszedł na niego niemal szturmem, jest Apple ze swoim Apple Watchem. Zdaniem Consumer Reports to obecnie najlepszy smart zegarek na rynku tego typu urządzeń.

Dostępność produktów Apple, w kontekście możliwości korzystania z nich przez wszystkich użytkowników, jest jednym z podstawowych wysiłków Tima Cooka jako CEO firmy z Cupertino. W swoich przemówieniach, często podkreśla znaczenie równości, jak miało to miejsce w ubiegłym roku na Auburn University, gdzie odwołał się do swoich dwóch inspiracji: Martina Luthera Kinga i Roberta Kennedy'ego. Dyrektor Generalny Apple powiedział wtedy: "Oni poświęcili wszystko, łącznie z życiem, jako obrońcy praw człowieka i godności ludzkiej. Ich portrety mnie inspirują. Służą jako przypomnienie dla mnie na co dzień, że niezależnie od drogi, którą ktoś wybiera, istnieją podstawowe zobowiązania, które powinny być częścią czyjejś podróży."

W ostatnich dniach sporo mówiło się o problemach z działaniem czujników w Apple Watchu, jakie powodują tatuaże pokrywające nadgarstek użytkownika. "Winowajcą" jest tutaj tusz zawierający metale ciężkie, które odbijają wysyłane przeze nie światło, zanim dotrze ono do krwi.

Paski firm trzecich dla Apple Watch mogą już powstawać oficjalnie. Apple uruchomiło program Made for Apple Watch.

Zegarek Apple Watch z całą pewnością nie jest sprzętem pierwszej potrzeby, a raczej akcesorium, które zostanie docenione przez wielu użytkowników. Jak się jednak okazuje, jego zastosowanie może wykraczać poza zakres, które promuje firma z Cupertino.

Apple Watch wciąż skrywa przed nami wiele tajemnic. Jedną z największych zagadek jest wykorzystanie portu ukrytego pod miejscem mocowania pasków. Firmy trzecie mają już pomysł na jego wykorzystanie.

Wraz z firmą Fucco Design przygotowaliśmy dla Was konkurs związany z drukiem 3D. Aby wziąć w nim udział, należy zaprojektować stojak pod zegarek Apple Watch i podzielić się swoim pomysłem w komentarzu. Forma projektu jest dowolna, może być on rysunkiem, modelem stworzonym w programie komputerowym, a nawet tekstowym opisem tego typu akcesorium.

Temat wodoszczelności zegarka Apple Watch pozostaje aktualny. Tym razem potraktowanie tego urządzenia wodą zaleca samo Apple.

Pisaliśmy wczoraj o problemach, jakie z czujnikami mierzącymi tętno i wykrywającymi zdjęcie zegarka z nadgarstka mają osoby, których ta część ciała pokryta jest tatuażami.

Zegarek Apple Watch w wersji Sport został niedawno rozebrany przez serwis iFixit, znane są także szczegóły budowy kości S1 zastosowanej w tym urządzeniu. Pojawiła się zatem próba oszacowania kosztów jego wyprodukowania.

Kość S1, która znalazła się w zegarku Apple Watch nie jest jedynie procesorem, zamknięto w niej wiele układów, które w innych urządzeniach, np. w iPhone'ach, umieszczane są na tzw. płycie głównej. Firmie ABIreserarch udało się odkryć co dokładnie znajduje się w jej środku.

Jak donosi serwis The Wall Street Journal, Apple odkryło poważną wadę w niektórych partiach mechanizmów wibracyjnych, które zasilają Taptic Engine w zegarku Apple Watch. Było to powodem wycofania wielu egzemplarzy smartwatcha tuż przed planowanym terminem rozpoczęcia jego sprzedaży.

Zegarek Apple Watch na swojej spodniej stronie, stykającej się z nadgarstkiem, posiada - jak wykazały to testy - bardzo dokładne czujniki mierzące tętno z wykorzystaniem zarówno podczerwieni, jak i fotopletyzmografii.

Niektóre z dostępnych na rynku smartwatchy pozwalają na ich personalizację poprzez instalowanie stworzonych przez użytkowników tarcz zegara. Umożliwiają to zarówno smartwatche z systemem Android Wear, a od ponad dwóch lat zegarki Pebble. Niestety wprowadzone przez Apple zmiany w wytycznych dotyczących zgłaszanych do App Store aplikacji wskazują na to, że w przypadku Apple Watcha nie będzie to możliwe.

Z okazji pobicia swojego życiowego rekordu o 17 minut w londyńskim maratonie przez modelkę Christy Turlington Burns, Apple wypuściło kolejne wideo promujące zegarek Apple Watch.

Wyprodukowane w odpowiedni sposób szkło szafirowe ustępuje twardością jedynie diamentom. Problemy związane z wytworzeniem tego materiału mogą jednak obniżyć jego współczynnik twardości w skali Mohsa. Popularny kanał serwisu YouTube - Unbox Therapy - postanowił porównać twardość szkła w zegarku Apple Watch z tym, które jest wykorzystywane w szwajcarskich zegarkach Tissot.

W ubiegłym tygodniu włoski serwis iSpazio informował o możliwej drugiej fali premier zegarka Apple Watch w kolejnych krajach już 8 maja. Podczas wczorajszej telekonferencji dla inwestorów Tim Cook rozwiał te nadzieje.

Podczas wczorajszej telekonferencji dla inwestorów Tim Cook oznajmił, że dostępnych jest już 3,5 tysiąca aplikacji wspierających zegarek Apple Watch.

Zajmujący się analizą i oceną wyświetlaczy serwis DisplayMate poddał ocenie ekran montowany w zegarkach Apple Watch w większej 42-milimetrowej wersji.

W poprzednim tygodniu pisaliśmy, że sprzedaż zegarków Apple Watch w salonach firmowych ruszy najwcześniej w czerwcu. Oznaczałoby to duże opóźnienie w stosunku do planowanej daty rozpoczęcia sprzedaży, która początkowo ustalona została na 24 kwietnia.

Kontrowersyjna seria reklamówek blendera kuchnnego firmy Blendtec, w którym to anihilacji ulegają kolejne urządzenia mobilne, doczekała się nowego odcinka z zegarkiem Apple Watch w roli głównej.

Jony Ive oraz Marc Newson pojawili się we Florencji na Condé Nast International Luxury Conference. Można już obejrzeć zapis wideo z tego wydarzenia.

Pierwsze dni ograniczonej obecności na rynku zegarka Apple Watch obfitują w różnego rodzaju testy jego wytrzymałości. Pisaliśmy już o torturach kuchennych jakim został on poddany. Zdecydowanie bardziej interesujący dla jego użytkowników może być test przeprowadzony przez zespół FoneFox z Australii.

W miniony piątek rozpoczęła się sprzedaż zegarka Apple Watch, choć jest to towar reglamentowany niemalże tak jak za PRL-u.

Na wielu stronach internetowych pojawiła się informacja, jakoby Apple blokowało programy, które współpracują z Pebble. Całą sprawę nagłośnił jeden z deweloperów na forum wspomnianego wyżej zegarka, a pod jego postem pojawiły się opisy kilku podobnych sytuacji. Czy firma z Cupertino eliminuje konkurencyjne rozwiązania, czy też po prostu piętnuje łamanie regulaminu?

W serwisie YouTube pojawiły się trzy nowe reklamy zegarka Apple Watch. Są one elementem kampanii promocyjnej najnowszego urządzenia firmy z Cupertino, które trafi dziś do pierwszych użytkowników, którzy zamówili smartwatch w przedsprzedaży lub zakupią go w jednym z ekskluzywnych butików.

Redakcja iFixit tradycyjnie już zabrała się za rozbiórkę najnowszego produktu Apple. Tym razem jest to oczywiście zegarek Apple Watch w wersji Sport.

Wczoraj wieczorem Apple zaktualizowało aplikację TestFlight dla iOS o wsparcie dla programów przeznaczonych dla zegarka Apple Watch.

Na kilkanaście godzin przed oficjalną premierą zegarka Apple Watch Apple otworzyło sklep z aplikacjami dla tego urządzenia. Jest on dostępny prze aplikację dedykowaną temu urządzeniu.

Tuż przed oficjalną premierą zegarka Apple Watch, a właściwie pierwszymi jego dostawami do osób, które odpowiednio wcześnie zakupiły go w przedsprzedaży, Apple opublikowało specjalny przewodnik po wszystkich jego funkcjach i aplikacjach.

Apple prowadzi obecnie sprzedaż zegarka Apple Watch jedynie drogą wysyłkową, co prawdopodobnie nie zmieni się aż do czerwca, kiedy to klienci będą dopiero mogli zakupić najnowsze urządzenie firmy z Cupertino w salonach firmowych. Wyjątkiem od tego stanu będzie kilka ekskluzywnych butików w różnych częściach świata, w których już jutro kupić będzie można zegarek od ręki.

Na specjalnej stronie w serwisie Apple.com poświęconej zegarkowi Apple Watch dostępne są już wszystkie przewodniki po jego funkcjach. Trzy ostatnie, które zostały właśnie dodane przedstawiają działanie Apple Pay oraz aplikacji Activity i Workout.

Najtańsza, sportowa wersja zegarka Apple Watch, w przeciwieństwie do droższych modeli ze stalową lub złotą kopertą oraz szybą ze szkła szafirowego, wyposażona jest w aluminiową obudowę i szybę ze szkła Ion-X. Jej wytrzymałość na zarysowania przetestował serwis Unbox Therapy.

Zegarek Apple Watch nie pojawi się w sprzedaży w salonach Apple Store przynajmniej do czerwca. Od 10 kwietnia trwa jednak jego internetowa przedsprzedaż w USA, Kanadzie, Australii, Chinach, Hong Kongu, Japonii, Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii. Możliwe, że już 8 maja zegarek będzie można przymierzyć w salonach firmowych i zamówić go za pośrednictwem internetowego sklepu w kolejnych krajach.

Początkowo dostępność zegarków Apple Watch będzie mocno ograniczona. Dlatego firma postanowiła dać deweloperom szansę na ich szybki zakup.

Kilka dni po rozesłaniu do pracowników salonów firmowych listu z podziękowaniami za świetną pracę i obsługę klientów przy okazji wystawienia w nich zegarków Apple Watch, Angela Ahrendts wzmacnia swój przekaz za pomocą skierowanego do nich krótkiego filmu.

Na krótko przed dostawami zegarka Apple Watch do nielicznych, pierwszych klientów Apple opublikowało w swoim serwisie internetowym stronę prezentującą działanie czujnika tętna wbudowanego w to urządzenie.

Nieliczne egzemplarze zegarków Apple Watch, które trafiły przede wszystkim do amerykańskich dziennikarzy, zbierają mieszane opinie. Urządzenie choć uznane za najlepszy na rynku smartwatch, ma całkiem sporo wad.

Zdaniem analityków zajmujących się technologią, Apple sprzedało trzy miliony zegarków Apple Watch w ciągu dwutygodniowej przedsprzedaży. Carl Howe - dyrektor Think Big Analytics uważa również, że marża firmy z Cupertino w przypadku wspomnianego wyżej smartwatcha może wynieść aż 60%. Oznaczałoby to, że najnowsze urządzenie Apple okazałoby się zarazem najbardziej dochodowym w jej historii.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że z dostępnej w serwisie internetowym Apple strony poświęconej zegarkowi Apple Watch usunięta została data jego premiery - 24 kwietnia. Zastąpił ją napis, że zegarek nadchodzi (The Watch is coming). Do jego nadejścia może jednak minąć jeszcze ponad miesiąc.

Zgodnie z zapowiedzią podczas odbywających się w Mediolanie targów mebli i designu Salone del Mobile, Jony Ive w towarzystwie Marca Newsona i Phila Schillera zaprezentował różne wersje zegarka Apple Watch.

W salonach Apple Store odbywa się szereg warsztatów związanych z produktami firmy. Od 24 kwietnia ruszają także te poświęcone zegarkom.

W ubiegłym miesiącu na stronie poświęconej zegarkowi Apple Watch, znajdującej się w serwisie internetowym Apple.com, pojawiły się pierwsze przewodniki wideo po funkcjach tego urządzenia. Dzisiaj Apple udostępniło kolejne z nich.

Sprzedaż zegarków Apple Watch to rzecz, która budzi szczególne zainteresowanie. Od ponad pół roku na rynku dostępne są bowiem konkurencyjne urządzenia z systemem Android Wear. Ich sprzedaż w drugiej połowie roku wyniosła 750 tysięcy sztuk.

Podczas marcowej prezentacji Tim Cook zapowiedział dostępność zegarka Apple Watch na 24 kwietnia. Zainteresowanie tym urządzeniem szybko przerosło oczekiwania Apple i już kilkadziesiąt minut po rozpoczęciu przedsprzedaży kupujący dowiadywali się, że zegarek trafi do nich nie tego właśnie dnia, ale wiele tygodni czy nawet miesięcy później.

Smart-zegarek firmy z Cupertino okaże się na tyle spełniającym swoją rolę urządzeniem, na ile pozwolą na to dedykowane mu aplikacje. Z punktu widzenia tak producenta, jak nabywcy istotna jest ich liczba, która wraz z pojawieniem się Apple Watcha na nadgarstkach pierwszych użytkowników, zadebiutuje w App Store. Choć ramy rozwoju WatchKit były dostępne od zeszłego roku, to ostateczne szczegóły dotyczące premiery sklepowej zegarka ogłoszono dopiero dziewiątego marca, a stosunkowo niewielu deweloperów miało styczność z samym urządzeniem. Tym samym na ukończenie aplikacji do dwudziestego czwartego kwietnia programistom pozostało niewiele czasu.

Za miesiąc w Mediolanie rusza Wystawa Światowa, a w tym tygodniu rozpoczynają się tam targi meblowe Salone del Mobile, będące także jednymi z największych targów designu. To właśnie na tej imprezie Apple zaprezentuje swoje zegarki.

Jak wynika z badań ankietowych przeprowadzonych przez firmę Cowen and Company, większość klientów, którzy umówili się na spotkanie w salonie Apple Store aby przymierzyć Apple Watcha, decyduje się na zakup zegarka.

Całkiem sporo osób, pomimo używania zegarków, nastawiania alarmów, ma wieczny problem ze spóźnianiem się. Niezależnie od przyczyn tego stanu rzeczy, Apple postanowiło im pomóc.

Oprócz indukcyjnego ładowania Apple Watch ma także ukryty port diagnostyczny. Jego umiejscowienie może sugerować, że w przyszłości doczekamy się inteligentnych pasków dla zegarka.

Wersja Sport zegarka Apple Watch jest najtańszą z dostępnych, nic zatem dziwnego, że firma stara się tam gdzie może wprowadzić oszczędności. Koperta urządzenia wykonana jest z aluminium, a ono samo w przeciwieństwie do tych ze stalową lub złotą kopertą dostarczane jest tylko z jednym paskiem rozdzielonym na trzy części.

Jak donosi deweloper aplikacji na iOS - Noel Artiles - Apple anuluje zamówienia wielu użytkowników na zegarek Apple Watch. Według najnowszych informacji, obostrzenia dotyczące zakupu maksymalnie dwóch wspomnianych wyżej urządzeń nie dotyczą tylko Apple ID. Są one również związane z adresem, pod który ma zostać dostarczona przesyłka, oraz numerem karty płatniczej służącej do uiszczenia opłaty za produkty.

Zdaniem firmy analitycznej Slice Intelligence pierwszego dnia przedsprzedaży w USA klienci zamówili 957 tysięcy zegarków Apple Watch. Dwie-trzecie z nich wybrało model Sport, a najbardziej popularną wersją tego dnia był aluminiowy model z tej serii w kolorze ciemnoszarym (Space Gray).

Zegarek Apple Watch, który wyprzedał się na pniu w przedsprzedaży stanowić będzie bardzo silną konkurencję wobec smartwatchy opartych na opracowanej przez Google platformie Android Wear. Zegarki z tym systemem zaczęły pojawiać się w drugiej połowie ubiegłego roku. Ich sprzedaż nie była jednak oszałamiająca i wyniosła około 750 tysięcy sztuk.

Apple Watch to urządzenie z wielu względów wyjątkowe. To pierwszy zupełnie nowy produkt Apple kierowanego przez Tima Cooka, w całości zaprojektowany już po śmierci Steve'a Jobsa. To także chyba pierwsze urządzenie Apple, które choć jest od dzisiaj dostępne w salonach firmowych, gdzie można się nim pobawić i można go przymierzyć, to jednak nie można go tam kupić.

W opublikowanej dziś informacji prasowej, Apple potwierdziło, że zamówienia na Apple Watcha przyjmowane będą jedynie za pośrednictwem Apple Online Store. Firma spodziewa się, że popyt na to urządzenie przewyższy jego podaż.

Zegarki Apple Watch już od dzisiaj można oglądać w salonach Apple Store. Tylko w niektórych z nich przymierzyć będzie można modele ze złotą kopertą z serii Edition. Serwis 9To5Mac publikuje zdjęcia tego właśnie modelu wraz z pudełkiem, które w przeciwieństwie do tańszych wersji, spełnia także rolę stacji ładowania tego urządzenia.

Wczoraj światło dzienne ujrzały pierwsze recenzje Apple Watcha opublikowane m.in. przez popularne amerykańskie serwisy technologiczne. Autorem jednej z nich jest David Pogue z Yahoo Tech, który podobnie jak pozostali autorzy, wymienił zarówno kilka zalet jak i wad tego urządzenia.

Już dzisiaj rusza przedsprzedaż zegarka Apple Watch, który trafi do pierwszych użytkowników 24 kwietnia. Jak jednak donosi firma z Cupertino, zamówienia na to urządzenie będą mogły być składane tylko za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji Apple Store, a nie w salonach firmowych.

W zaledwie cztery dni do App Store zostało zgłoszonych ponad tysiąc aplikacji dla Apple Watch. Nic dziwnego, że deweloperzy oblegają laboratorium Apple.

Apple jest na ostatniej prostej przed rozpoczęciem sprzedaży swojego zegarka. Z tej okazji Tim Cook wystosował list do pracowników działu sprzedaży.

Już w najbliższy piątek 10 kwietnia zegarki Apple Watch zostaną wystawione w salonach Apple Store. Tego dnia za pośrednictwem specjalnej strony będzie można dokonać rezerwacji, tak by móc kupić to urządzenie w dniu jego oficjalnej premiery 24 kwietnia w wybranym salonie firmowym. Wiadomo już też, jak wyglądać będą wystawy tych sklepów.

Wydawać by się mogło, że w ostatnich dniach kampania promocyjna zegarka Apple Watch nieco straciła na intensywności. Tak jednak nie jest. Przeniosła się ona na antypody - w miniony weekend urządzenie pojawiło się w australijskim wydaniu magazynu Elle.

W czasie przedwczorajszej prezentacji zegarka Apple Watch, firma Tima Cooka skupiła się w dużej mierze na jego funkcjach i możliwościach związanych z uprawieniem sportu. Choć Christy Turlington deklarowała na scenie, że używa najnowszego produktu firmy z Cupertino w treningach biegowych, to nie wszyscy sportowcy są tak entuzjastycznie nastawieni do tego produktu.

Według doniesień New York Times, w oprogramowaniu zegarka Apple Watch może zostać zaimplementowana funkcja oszczędzania baterii. Wydłuży ona czas pracy urządzenia, jednak znaczącą ograniczy jego funkcje, ograniczając je tylko do pokazywania aktualnego czasu.

Mimo iż na premierę zegarka Apple Watch musimy jeszcze poczekać, to deweloperzy już teraz pracują nad aplikacjami na to urządzenie. Serwis Wareable przygotował zestawienie najciekawszych projektów programów, które trafią do użytkowników tuż po premierze smartwatcha Apple.

Najprawdopodobniej to firma Samsung wygrała przetarg na produkcję procesora do najnowszego produktu firmy Apple - Apple Watch. Zlecenie ma wymagać od firmy wykonania od 3 do 4 tysięcy "wafli" miesięcznie z których produkowane są układy scalone. Procesor koreańskiego giganta wykonany w technologii 28nm ma być częścią układu scalonego Apple S1 integrującego pamięć RAM oraz NAND flash.

Na stronie internetowej Apple pojawiła się zakładka poświęcona Apple Watch. Producent urządzenia naręcznego poinformował za jej pomocą, że zegarek trafi do sprzedaży na początku tego roku.

Apple udostępniło deweloperom wersję beta systemu iOS 8.2. Wraz z nią twórcy oprogramowania otrzymali również zestaw narzędzi (SDK) WatchKit, który pozwoli im na testowanie aplikacji przeznaczonych na zegarek Apple Watch.

O zegarku od Apple mówiło się już kilka lat wcześniej, zanim firma ostatecznie zaprezentowała go we wrześniu bieżącego roku. Do tego czasu funkcjonował on w mediach pod nazwą iWatch. Nie wzięła się ona jednak znikąd. Nazwy wszystkich mobilnych urządzeń Apple zaczynają się na "i" - jest iPod, iPhone i iPad. Apple dodatkowo wystąpiło o zastrzeżenie nazwy iWatch w kilku krajach świata, co jeszcze zwiększyło prawdopodobieństwo jej użycia.

Na platformę Android Wear pojawia się coraz więcej aplikacji, które wzbogacają urządzenia naręczne z systemem Google. Apple rozumiejąc znaczenie programów niezależnych deweloperów dla ich najnowszego produktu, rozpoczęło poszukiwania ewangelisty Apple Watch.

W poprzednim tygodniu Jony Ive gościł w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w San Francisco. Opowiadał on o projektowaniu swojego ostatniego produktu - zegarka Apple Watch. Wspomniał, że praca nad tym urządzeniem była trudniejsza od tworzenia iPhone'a, ze względu na bogatą historię czasomierzy. Ive opowiedział również o koronce zegarka, która dzięki funkcji wibracji będzie mogła w delikatny sposób obudzić posiadacza Apple Watch.

Na okładce listopadowego numeru chińskiej edycji magazynu „Vogue „ pojawi się Apple Watch. Model z 18-karatowego złota zostanie zaprezentowany na ręce znanej modelki z Państwa Środka - Liu Wen.

*W zeszłym miesiącu Apple zaprezentowało swoje urządzenie naręczne Apple Watch, które ma trafić do sprzedaży na początku przyszłego roku. Jonathan Ive - główny projektant zegarka - udzielił magazynowi Vouge wywiadu, w którym poruszył głównie tematykę wspomnianego urządzenia. * Jonathan Ive potwierdził, że prace nad Apple Watch trwały aż trzy lata, co opisuje jako dziwne dla niego doświadczenie. Projektantom sporo czasu zajęło zaprojektowanie wewnętrznego mechanizmu i wbudowanego w zegarek głośnika. Skupił się również na historycznym rozwoju czasomierzów. Ive w czasie przeprowadzania wywiadu pokazał Robertowi Sullivanowi Apple Watch na swojej ręce i opisał funkcje wysyłania swojego pulsu drugiej osobie. Stwierdził, że to "coś wielkiego". Sposób komunikacji, dzięki któremu za pomocą wibracji można poczuć puls nadawcy na nadgarstku, opisał jako wyjątkowo delikatny.

Apple udostępniło w serwisie YouTube oraz na swojej stronie internetowej 10-minutowy film, który w całości został poświęcony ich najnowszemu produktowi - Apple Watch - którego premiera będzie miała miejsce na początku przyszłego roku.

Blogi

Prezentacja nowych produktów Apple zatytułowana „Time Flies” była kolejnym – po keynote otwierającym konferencję WWDC – wydarzeniem bez udziału prasy czy publiczności. Muszę przyznać, że wypadają one lepiej niż te, w których informacje o nowościach przerywane są oklaskami czy okrzykami zachwytu. Nie zdziwiłbym się, gdyby Apple zdecydowało się utrzymać tę formułę już po ustąpieniu pandemii.

Pięć lat temu, w kwietniu, wstałem bardzo wcześnie rano. Była chyba druga, kiedy wsiadłem do samochodu. Moim celem był Berlin, a dokładnie pewien ekskluzywny butik w centrum, gdzie dzień po oficjalnej premierze można było jeszcze kupić nowy rewolucyjny produkt Apple – zegarek. Dojazd z Łodzi do Berlina zajął mi około sześciu godzin. Kolejne cztery odstałem w kolejce, by kupić – niczym za komuny – to, co dawali – Apple Watch 42 mm z aluminiową kopertą i silikonowym paskiem, czyli tzw. wersja sport.

Jak dobrze przetestować zegarek biegowy? Najlepiej wykonać z nim parę treningów, zobaczyć jak funkcjonalności deklarowane przez producenta wypadają w praktyce, później zrobić kilka fotek i gotowe. Proste, prawda? Tym bardziej zastanawia mnie, dlaczego mamy tak niewiele dobrych testów biegowych Apple Watcha. Co jeszcze bardziej ciekawe, połowa recenzji które znalazłem została napisana przez osoby, które nawet nie miały tego zegarka na ręce, a ich opinie formułowane były na podstawie specyfikacji urządzenia dostępnej w sieci. Czy mój test był dobry? Tego nie wiem, ale na pewno był praktyczny.

Pod koniec listopada odebrałem mojego nowego iPhone’a. Co prawda smartfon nie jest wart swojej ceny, mimo wszystko polecam. Nie o nim jednak będzie tutaj mowa, a o zegarku Apple Watch, który należało ze wspomnianym iPhone’em zsynchronizować. Miałem z tym problem, słabo widzę, dlatego też trudno mi było umieścić ekran smart zegarka dokładnie w wyświetlanym na iPhonie prostokącie. Ręczne parowanie również nie działało „automagicznie”, w związku z czym odłożyłem przerastające moją cierpliwość przedsięwzięcie na później. Apple Watch trafił do przysłowiowej szuflady. Przypomniałem sobie o nim miesiąc później, w styczniu.

„For iOS users, today is update day. For Android users, it’s just Tuesday”… Użytkownicy Twittera interesujący się tematyką związaną z firmą Apple domyślają się z pewnością, kto jest autorem tego żartu. Tak, to użytkownik kryjący się pod nickiem - not Jony Ive (@JonyIveParody). Jeżeli jeszcze go nie obserwujecie, to szczerze polecam. Tempo aktualizacji systemu Android, a co za tym idzie jego fragmentacja, jest częstym tematem jego zabawnych tweetów. Bo i jest się z czego śmiać. Do czasu. Do czasu, kiedy wracając do rzeczywistości, zdamy sobie sprawę, że samo Apple nie jest także wolne od fragmentacji - „For iOS users, today is update day. I mean, for the few of them because fuck you”.

Apple przygotowało dla użytkowników zegarków Apple Watch z systemem watchOS 4 specjalne życzenia noworoczne z pokazem fajerwerków na tarczy.

Kilka dni temu magazyn Time udostępnił tegoroczną edycję najlepszych gadżetów technologicznych. W 2017 roku wśród najlepszych znalazły się iPhone X i Apple Watch Series 3.

Jakiś czas temu Apple wycofało ze sprzedaży iPody nano i iPody shuffle. W sprzedaży został już tylko iPod touch. Raportować wielkość sprzedaży iPodów przestało już w 2014 roku.

Z nowym zegarkiem Apple Watch Series 3 wiąże się pewne zamieszanie komunikacyjne. Wynika ono z tego, że Apple wprowadza dwa różne modele tego urządzenia, które mają też inne wymagania dotyczące połączonego z nimi iPhone'a.

Już w najbliższy wtorek, 12 września o godzinie 19:00 rozpocznie się konferencja produktowa Apple, na której firma zaprezentuje nowe iPhone'y, nowy zegarek Apple Watch, a prawdopodobnie także Apple TV 4K. Zamiast oglądać samemu w domu, zapraszamy Was na wspólny wieczór do klubu Niebostan w Łodzi, przy ulicy Piotrkowskiej 17.

Od premiery ponad dwa lata temu Apple Watch nie otrzymał jeszcze funkcji rejestracji snu. Nie pojawiła się ona także w zaprezentowanej w ubiegłym miesiącu nowej wersji systemu dla tego urządzenia, a więc w watchOS 4.

Opóźnienie ubiegłorocznej premiery słuchawek AirPods tłumaczone było najczęściej koniecznością ostatecznego dopracowania produktu. Pomimo przesunięcia ich premiery o dwa miesiące, bezprzewodowe słuchawki firmy Apple w dalszym ciągu mają pewne ograniczenia dyskwalifikujące je w oczach wielu użytkowników. Należy do nich przede wszystkim brak możliwości pełnego sterowania odtwarzaniem muzyki bez konieczności wydawania odpowiednich poleceń głosowych Siri.

W ramach przygotowań do rozpoczynającej się w przyszłym tygodniu konferencji WWDC Apple zaktualizowało wczoraj jej aplikację.

Dwa lata po premierze Apple może raczej mówić o umiarkowanym sukcesie swojego smart zegarka, choć widać wyraźnie, że Apple Watch nie jest do końca tym, czym firma początkowo chciała by był.

Zbliża się okres letnich wyjazdów zagranicznych, warto zatem zaopatrzyć się w aplikację pozwalającą przeliczać ceny z jednej waluty na drugą. Sprawdziłem dwa takie programy: Elk i Kurrency.

Jedną z najczęściej wymienianych wad zegarków Apple Watch jest ich czas pracy na baterii. I choć nie jest tak źle, jak zapowiadało Apple, to jednak maksymalny czas pracy tego urządzenia przy niewielkiej aktywności użytkownika wynosi około 1,5 dnia. Energia zgromadzona w baterii wyczerpuje się znacznie szybciej przy aktywnym trybie życia. Wtedy Apple Watch może paść nawet po 10 czy 12 godzinach.

Kilka lat temu w niemal każdym kanale telewizyjnym emitowana byłą reklama kosmetyków, w której Borys Szyc liczył zebrane uśmiechy kobiet za pomocą niewielkiego mechanicznego licznika.Tego typu urządzenia wykorzystywane są w różnych sytuacjach. Wielokrotnie widziałem takie klikacze w dłoniach stewardess i stewardów w samolotach, ludzi liczy się także często przed koncertami i innymi imprezami masowymi. Sam robiłem to wielokrotnie. Zamiast mechanicznego licznika można użyć aplikacji Countr dla iPhone'a i zegarka Apple Watch.

Jeżeli wierzyć pojawiającym się od dłuższego czasu plotkom, tegoroczne modele iPhone’a pozwolą na bezprzewodowe ładowanie baterii. Osobiście ucieszyłbym się z takiego rozwiązania, jednak obawiam się, że będzie ono jedynie opcjonalne, a Apple decydując się na jego wprowadzenie, każe nam za nie dodatkowo zapłacić.

Choć zdaniem wielu osób Apple Watch wciąż pozostaje jedynie gadżetem, to mimo wszystko zakres jego aktualnych oraz potencjalnych funkcji jest naprawdę duży. Podobnie jak w przypadku iPhone'a, nie zależą one wyłącznie od Apple, ale także, a może przede wszystkim, od developerów firm trzecich i ich aplikacji.

Po londyńskim Selfridges kolejne stoisko z zegarkami Apple Watch znika z ekskluzywnej galerii tym razem z paryskiej Lafayette.

W tekście pt. „O postrzeganiu produktów Apple”, opublikowanym na łamach jednego z poprzednich numerów MyApple Magazynu, Grzegorz Świątek napisał: „Jeśli miałbym narysować mój prywatny wykres „fajności” urządzeń Apple, gdzie na osi x oznaczone byłyby chronologicznie kolejne ich generacje, a na osi y stopień radości z użytkowania tych urządzeń, czy jak kto woli „fajność”, to z pewnością zależność tę opisywałaby funkcja malejąca. Jest to spowodowane faktem, że różnice, które występują między kolejnymi generacjami, są tak subtelne, że dla „zwykłego śmiertelnika” prawie niezauważalne”. Co prawda, podsumowując swój wpis, Grzesiek wymienił kilka przykładów dających nadzieję na poprawę tej sytuacji, jednak patrząc na ostatnie wyniki finansowe Apple i spadek sprzedaży iPhone’ów, producent musi pomyśleć nad sposobem ożywienia koniunktury na własne smartfony. Podobna sytuacja miała już miejsce, tylko wtedy to właśnie urządzenia mobilne uratowały sprzedaż komputerów Mac. Co zatem utrzyma iPhone’y?

Apple rozpoczęło wraz z zespołem lekarzy pracę nad stworzeniem specjalnego oprogramowania, które pozwoli na monitorowanie zachowania osób, które cierpią na chorobę Parkinsona. To kolejny etap rozwoju platform HealthKit oraz ResearchKit.

Kiedy kilka lat temu Samsung zaprezentował swój pierwszy smart zegarek z linii Gear, wiele osób pytało o sens umieszczenia w nim niewielkiej kamery o małej rozdzielczości. Z kolei pytania o sens trzymania zdjęć na zegarku pojawiły się przy okazji premiery Apple Watcha. Wszystkie one wracają teraz jak bumerang, a to za sprawą specjalnego paska do tego ostatniego zegarka, wyposażonego właśnie w dwie kamery.

Dostępność urządzeń, w rozumieniu zapewnienia możliwości korzystania z nich jak najszerszej grupie użytkowników bez względu na ich ograniczenia, jest jednym z priorytetowych zadań podejmowanych przez Apple. Inteligentny zegarek Apple Watch, podobnie jak pozostałe urządzenia z logo nadgryzionego jabłka, oferuje szereg funkcji ułatwień dostępu dedykowanych m.in. osobom z dysfunkcją wzroku. Jedną z nich jest zaimplementowany w systemie watchOS czytnik ekranu VoiceOver. Ma on jednak jedną zasadniczą wadę, nie pozwala na dyskretne sprawdzenie godziny, ponieważ jest ona odczytywana na głos za pośrednictwem głośnika wbudowanego w zegarek. W najnowszej odsłonie systemu watchOS 3 problem ten został rozwiązany za sprawą nowej funkcji „Wystukuj czas.”

Przy okazji targów IFA przeszedłem się do berlińskiego salonu Apple Store położonego przy Kurfürstendamm. Chciałem przekonać się, jak pracownicy firmy z Cupertino podejdą do problemu, jaki towarzyszył mojemu iPhone'owi (ruszający się ekran) oraz zegarkowi Apple Watch Tomka Wyki (porysowane mocowanie na pasek).

Druga generacja Apple Watch dostępna będzie w trzech różnych wariantach różniących się materiałem, z którego wykonana jest koperta. Są to aluminium, stal i masa ceramiczna. Apple zrezygnowało z tak szeroko reklamowanego dwa lata temu złota, które miało uczynić z technologicznego gadżetu biżuterię dla bogaczy.

Niemal za pięć dwunasta, czyli tuż przed rozpoczęciem prezentacji produktowej, rozmawiamy na temat tego, co takiego może pokazać dzisiaj Apple.

„Tak, to by było naprawdę coś”, pomyślałem otwierając oczy dzisiejszego ranka. Przechodząc od wysokiej aktywności mózgu do konkursu „Traf w iPhone'a i wygraj dziesięciominutową drzemkę”, stwierdziłem jeszcze, iż „taką opcją byłaby zainteresowana duża część klientów Apple”, czytaj: „przyniosłaby firmie wymierne liczone nie tylko w dolarach, korzyści”. Wilk syty i owca cała. Co to za opcja? Naiwnie byłoby w nią uwierzyć, zwłaszcza, że był to tylko sen.

Kiedy po raz pierwszy Apple zaprezentowało swoją propozycję i wizję zegarka, wiedziałem, że ten sprzęt może być rewolucyjny w takim samym stopniu jak pierwszy model iPhone'a. To przede wszystkim rozwiązania Apple docierały do mnie najbardziej, jednocześnie przekonując mnie, że tego typu urządzenie jest potrzebne i Apple Watch znajdzie swoje miejsce, ułatwiając mi wykonywanie codziennych zadań. Na tle konkurencji firma Apple pokazała sprzęt, który jest świetnie dopasowany, znakomicie prezentuje się na ręku, spełnia powierzone mu zadania, a dzień bez zegarka oznacza niezapełnione kręgi. Apple potrzebuje Watcha i Wy też go potrzebujecie. Pozwólcie, że opowiem Wam dlaczego.

Przedwczoraj wieczorem w San Francisco rozpoczęła się konferencja WWDC. Przygotowaliśmy dla Was krótkie podsumowanie najważniejszych nowości, jakie zostały przedstawione na poniedziałkowej prezentacji. Zachęcamy do oceniania i komentowania naszych filmów, a także do subskrypcji naszego kanału.

Przed zbliżającą się konferencją WWDC Apple zaktualizowało dedykowaną jej aplikację. Program zyskał nowy wygląd oraz wersję dla Apple TV.

Apple Watch sprzedał się dwa razy lepiej niż pierwszy iPhone. Nowy model może zyskać łączność z siecią komórkową

Choć po roku użytkowania pozostaję entuzjastą zegarka Apple Watch, to jednak widzę sporo wad i ograniczeń pierwszego modelu tego urządzenia. O tym, nad czym Apple powinno popracować, pisałem w MyApple Magazynie. Jedną z tych rzeczy są na pewno aplikacje, które wciąż działają dość topornie. Trudno też oczekiwać od takich programów czegoś więcej niż funkcji informacyjnych. Są jednak wyjątki. Na zegarek powstają nawet gry warte uwagi. Taką pozycją jest Break This Safe.

W październiku 2010 roku Steve Jobs spotkał się z prezydentem Obamą, któremu na wstępie we właściwy sobie sposób oświadczył: „Jest pan na drodze do zakończenia prezydentury na jednej kadencji", dodając, że „aby temu zapobiec, administracja powinna być o wiele bardziej przyjazna dla biznesu". Opisał przy tym, jak w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, ze względu na przepisy i brak dodatkowych kosztów firmie Apple łatwiej było przenieść produkcję do Chin. Obama przystał na złożoną przez Jobsa propozycję ponownego spotkania i przedyskutowania kwestii biznesowych w większym gronie. Ostatecznie doszło do niego w lutym 2011 roku i, prócz samego CEO Apple, uczestniczyli w nim m.in. Eric Schmidt z Google, Mark Zuckerberg z Facebooka, Larry Ellison z Oracle oraz Reed Hastings z Netfliksa. Każdy z obecnych szefów firm przedstawiał własne sugestie zmian mających uzdrowić amerykańską gospodarkę, a kiedy przyszła kolej na Jobsa, oświadczył, iż w kraju potrzebna jest większa liczba inżynierów, dlatego na uczelniach powinno się kłaść większy nacisk na ich wykształcenie. Dodał, że 700 tysięcy pracowników zatrudnionych przez chińskie fabryki produkujące dla Apple nadzoruje 30 tysięcy inżynierów, a w Stanach nie znajdzie się tylu chętnych, po czym padły słowa: „Gdybyście wyuczyli tych inżynierów, moglibyśmy przenieść tutaj nasze fabryki”. Od tamtej chwili mija właśnie pięć lat, a na urządzeniach firmy z Cupertino nadal widnieje napis – „Designed by Apple in California. Assembled in China”.

Czy wizyta w sklepie Apple Store może odmienić czyjeś życie? Tak! Może je również uratować. Taką historię opowiada zamieszczony kilka dni temu w serwisie YouTube krótki film „How Apple Saved My Life". Jego twórcą jest niezależny młody filmowiec i YouTuber James Rath z Los Angeles. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, iż James jest od dziecka niewidomy.

W ostatnich kilku tygodniach rozgorzały spekulacje na temat tego, czy Apple pokaże tej wiosny nowy model swojego smart zegarka. Tego typu domysły to oczywiście pożywka dla blogerów czy internetowych dziennikarzy, którzy zalewają internet informacjami, z których jasno wynika, że tak naprawdę nic na ten temat nie wiadomo. Spekulacje tego typu trwają właściwie już od dnia premiery Apple Watcha i od tego też czasu podnoszone jest pytanie, kto będzie wymieniał zegarek co roku - tak jak np. iPhone'a.

Nauka języka obcego, poza wkuwaniem zasad pisowni, to także poszerzanie zasobu słówek, których używa się na co dzień. Często od tego właśnie zależy to, w jakim stopniu człowiek jest się w stanie dogadać. Sposobów na naukę słownictwa jest masa. Podejrzewam, że wszystkie się sprawdzają w różnych okolicznościach, można je też bez problemu łączyć. Dzięki aplikacji Watch Words można się teraz uczyć słówek także za pośrednictwem zegarka Apple Watch, na przykład przy okazji sprawdzania aktualnego czasu.

Pong to bez wątpienia dinozaur wśród gier komputerowych. Dwie złożone z kilku pikseli paletki odbijające piłeczkę, a właściwie punkt przesuwający się po ekranie, czyli najprostsza symulacja gry w tenisa stołowego, potocznie zwanego też Ping Pongiem (stąd nazwa Pong).

Użytkownicy zegarka Apple Watch mogą ustawić na swoim urządzeniu jedną z wielu tarcz. Wśród dostępnych opcji można znaleźć klasyczny cyferblat, sportowy czy też elektroniczny. Dzięki duńskiemu grafikowi, Rasmusowi Nielsenowi, użytkownicy komputerów Mac mogą je wykorzystać jako wygaszacz ekranu.

Grudzień to standardowo czas wszelkiego rodzaju podsumowań. Swoją listę najpopularniejszych hashtagów 2015 roku opublikował już serwis Twitter i okazało się, że w kategorii „Tech” w pierwszej dziesiątce znalazły się trzy pozycje związane z firmą Apple. Sam wynik nie powinien nikogo dziwić, w końcu marka ta przyciąga uwagę jak chyba żadna inna, jednak pod względem konkretnych hashtagów zabrakło mi w tym zestawieniu jednej pozycji. Rozumiem pojawienie się #iPhone i #Apple, ale zajęły one dopiero 5 i 8 miejsce, podczas gdy najpopularniejszym hashtagiem był #iPad. A gdzie #AppleWatch?

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce telefonów komórkowych niefirmowanych jeszcze logo nadgryzionego jabłka, bezprzewodową transmisję danych pomiędzy urządzeniami umożliwiała IrDA. System wykorzystywał skupioną wiązkę światła w paśmie podczerwieni, dlatego, aby móc przesyłać pliki pomiędzy sobą, oba telefony musiały być wyposażone w odpowiedni moduł IR. Wprawdzie IrDA charakteryzowała się niskimi kosztami implementacji oraz małym poborem mocy, jednakże szerokość wiązki podczerwieni wynosiła 30°, a jej maksymalny zasięg 1 m, co pozwalało jedynie na połączenia typu punkt-punkt pomiędzy ułożonymi obok siebie urządzeniami. Ponadto sam transfer danych nie był Sokołem Millennium i jego szybkość wynosiła 115 kb/s w wersji 1.0 oraz 4 Mb/s w wersji 1.1.

Choć aktualnie system watchOS nie oferuje możliwości instalowania na zegarku Apple Watch tarcz firm trzecich, to jego użytkownicy mogą w łatwy sposób wybrać i dostosować do własnych potrzeb jedną z 13 proponowanych przez producenta. W przeciwieństwie do tradycyjnych marek wykorzystujących miejsce na tarczy zegarka do prezentacji własnego logo, na żadnej z oferowanych przez Apple nie znajdziemy nadgryzionego jabłka. Możemy je jednak tam dodać.

W grudniu 2013 roku firma Apple zatrudniła specjalistów ds. sprzętu medycznego pracujących wcześniej dla Vital Connect oraz Sano Intelligence. Ich doświadczenia w zakresie biosensorów i nieinwazyjnego monitorowania krwi miały zostać wykorzystane w projektowanym zegarku Apple Watch. Spekulowano, iż urządzenie zostanie wyposażone w szereg czujników pozwalających na mierzenie pulsu, ciśnienia oraz poziomu glukozy i zawartości tlenu we krwi. Niestety, kiedy pierwsza generacja Apple Watcha ostatecznie ujrzała światło dzienne, okazało się, iż posiada on wyłącznie wbudowany pulsometr. Nic nie wskazuje na to, aby kolejna odsłona smartzegarka firmy z Cupertino różniła się pod tym względem od swojego poprzednika.

Z tą przeźroczystością w tytule tekstu to troszkę przesadziłem... ale możesz zrobić sobie imitację takiej przeźroczystości stosując odpowiednią tapetę na swoim urządzeniu. Mi udało się znaleźć odpowiednie tapety dla dziesięciu różnych sprzętów.

Aplikacje Facebooka dla iOS należą do jednych z najczęściej aktualizowanych. Zwykle są to drobne poprawki błędów. W ostatnich dniach zarówno podstawowy program - Facebook, jak i komunikator Messenger otrzymały nowe funkcje, które poprawiają wygodę ich użytkowania.

Wczoraj wieczorem aplikacja Google Maps dla iOS doczekała się aktualizacji przynoszącej m.in. program dla zegarka Apple Watch. Niestety nie pozwoli wyświetlić on map Google'a na ekranie tego urządzenia.

Jak co roku we wrześniu odbyły się w Berlinie największe i jedne z najstarszych w Europie targów elektroniki konsumenckiej IFA. Poza producentami pralek, lodówek i szeroko rozumianego sprzętu AGD i RTV masowo wystawiają się na nich producenci komputerów i szerokiej gamy urządzeń mobilnych, akcesoriów do nich oraz oprogramowania i usług. Mowa zarówno o małych, jak i dużych graczach. I choć na targach ogromne przestrzenie wystawowe zajmują takie firmy, jak: Samsung, Acer, Lenovo, Sony itp., to jednak użytkownicy urządzeń Apple znajdą tam również wiele ciekawych produktów skierowanych właśnie do nich.

Pod koniec maja na niektórych blogach i w serwisach internetowych pojawiła się informacja o możliwej polskiej premierze zegarka Apple Watch w czerwcu. Już wtedy jednak studziłem na MyApple emocje chętnych na jego szybki zakup za złotówki u polskich AAR-ów i APR-ów (Apple Authorised Reseller i Apple Premium Reseller). Apple Watch nie pojawił się w sprzedaży w naszym kraju, ani w czerwcu, ani w lipcu.

Giganci IT konkurują ze sobą na wielu polach z różnym powodzeniem. Jeśli chodzi o usługi internetowe to niekwestionowanym liderem jest tutaj Google, któremu próbują dorównać zarówno Apple, jak i Microsoft.

Okres letni sprzyja częstym wypadom na basen, co wiązało się m.in. z dylematem czy zdejmować Apple Watcha, czy pływać razem z nim.

W Rosji kilka dni temu rozpoczęła się sprzedaż zegarków Apple Watch. Podejrzewam, że znajdą one przede wszystkim swoich nabywców w Moskwie, Petersburgu i kilku innych bogatszych miastach tego wielkiego kraju. Z kolei dzisiaj pisałem o ciekawym tuningu zegarka Apple Watch autorstwa firmy MadeWorn, czyli o grawerowanej stalowej kopercie i bransolecie tego urządzenia. Tematy Apple Watcha, grawerowania i Rosji, a dokładnie imperialnej polityki do jakiej to państwo wróciło ma swój punkt wspólny.

Pisałem ostatnio o znajdującym się w ofercie kalifornijskiej firmy Nico Gerard szwajcarskim zegarku Skyview Pinnacle, który wyposażony został w bransoletę z umieszczonym w niej 38-milimetrowy Apple Watchem. Wasza reakcja była raczej negatywna, choć ja osobiście uznaję że to ciekawy pomysł, choć można uznać go za dziwactwo (jak pisałem silikonowy pasek na dwa zegarki przydałby mi się w testach). Równie ciekawym dziwactwem jest oferta firmy MadeWorn.

W przeciwieństwie do smartfonów, których można mieć przy sobie więcej niż jeden (ja na przykład noszę przy sobie dwa iPhone'y 6 i 5), sytuacja ze smart watchami i tradycyjnymi zegarkami na rękę jest z goła odmienna. Niby można nosić na dwóch albo na jednym nadgarstku i przedramieniu dwa zegarki, ale wtedy wyglądać się będzie trochę jak czerwonoarmista w Berlinie.

Kwadratura koła jest jednym z najstarszych problemów matematycznych polegających na skonstruowaniu przy użyciu cyrkla i linijki kwadratu, którego pole równe jest polu danego koła. Jest to niewykonalne, dlatego termin stał się synonimem nierozwiązywalnego zadania. Ale Apple wciąż próbuje.

Ostatnio pisałem o tym, że producent akcesoriów dla urządzeń Apple firma Twelve South wypuści niedługo na rynek specjalną podstawkę dla Apple Watch, która dobrze wygląda i przy okazji ładuje nasz zegarek kiedy go nie używamy.

Kto bogatemu zabroni? To pytanie pojawia się często wtedy, kiedy spotykamy się z przejawami fanaberii ludzi majętnych, a czasem w formie ironii jest komentarzem do szastania pieniędzmi przez ludźmi niezamożnych. Pytanie to dobrze jednak oddaje też sens pewnej liberalnej ekonomii. Każdy ma prawo robić z zarobionymi przez siebie pieniędzmi to co chce, oczywiście pod warunkiem, że nie będzie przy tym krzywdził innych.

Jakie są najlepsze programy na zegarek? Słuszna odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna: najprostsze - taki właśnie jest Parcel. Aplikacja ta służy do śledzenia przesyłek, wpiera więcej niż 250 dostawców i współpracuje z OSX, iOS oraz od niedawna z WatchOS.

Aby wyjść w standardowy sposób z aplikacji w Apple Watch, należy trzykrotnie nacisnąć koronkę. Jest to dość uciążliwe - w końcu przyzwyczajeni jesteśmy w iPhone'ach i iPadach do pojedynczego naciśnięcia przycisku Home.

Jak pewnie część z Was wie, jestem zwierzęciem internetowym - osobą, która stara się być na bieżąco z tym, co dzieje się na Twitterze, Facebooku, Instagramie, z przychodzącymi mailami i wszystkim tym, co jest skierowane do mnie lub mnie w jakimś stopniu dotyczy. Od lat na ekranie kolejnych moich iPhone’ów pojawia się masa powiadomień z różnych aplikacji. To właśnie chęć ułatwienia ich śledzenia skłoniła mnie w marcu ubiegłego roku do zakupu smartwatcha Pebble.

W moim ostatnim wpisie, pisałem o sposobie na muzyczne usamodzielnienie zegarka Apple Watch. Firma z Cupertino oddając do dyspozycji użytkownika, dwa z dostępnych ośmiu gigabajtów pamięci na utwory, w stosunku do miejsca przeznaczonego na zdjęcia, wykazała się wyjątkowo hojna. Abstrahując od faktu, iż Apple Watch z swoim 2,5 calowym wyświetlaczem, nie jest odpowiednim narzędziem ekspozycji posiadanych fotografii, to przeznaczenie na nie 75 megabajtów pamięci zegarka dodatkowo nie ułatwia zadania. Mimo tych utrudnień, zdjęcia na OLED-owym ekranie wysokiej rozdzielczości Apple Watcha wyglądają świetnie.

Najważniejsze dla kibica piłki nożnej jest obejrzenie meczu. Najlepiej na stadionie, na żywo lub chociaż w telewizji - oczywiście w HD. Niestety czasami kilka meczy rozgrywanych jest w tym samym czasie, a czasami po prostu z różnych przyczyn nie możemy być ani na stadionie ani w pobliżu telewizora.

Jedno z najczęściej zadawanych mi przez czytelników pytań dotyczących zegarka Apple Watch brzmi: „ile trzyma on na baterii?”. Pisałem już o tym w pierwszym wpisie należącym do tego cyklu, jednak ze względu na ilość pytań postanowiłem wrócić do tego tematu. Po 10 dniach użytkowania zegarka nic się właściwie w tym temacie nie zmieniło.

Począwszy od pierwszego iPoda, wszystkie przenośne odtwarzacze muzyki firmy Apple, były idealnym towarzyszem podczas rekreacji i uprawiania sportu. Obecnie sprzedaż urządzeń tego typu jest marginalna, a rolę podstawowego mobilnego źródła audio pełnią smartfony. Mimo wszystko w ofercie Apple, znajdują się nadal trzy modele iPodów: Touch, Nano i Shuffle. W przypadku dwóch pierwszych, ostatnia aktualizacja linii miała miejsce we wrześniu 2012 roku, natomiast czwarta generacja popularnej ”szufelki", w tym roku będzie obchodzić swoje piąte urodziny.

Jeśli posiadacie Apple Watch i dostajecie dużo powiadomień to z pewnością złapaliście się na tym, że usuwacie je jedno po drugim marnując na to sporo cennego czasu - trochę mnie to szczerze mówiąc irytowało.

W poprzednich wpisach sporo uwagi poświęciłem wyglądowi samego Apple Watcha, a także funkcjom jego systemu. Czas zatem przejść do samych walorów użytkowych tego urządzenia. W niniejszym - ale i kolejnych częściach tego cyklu - postaram się podzielić moimi wrażeniami dotyczącymi korzystania z tego urządzenia i odpowiedzieć na pytania, czy w jakimś stopniu zmienił moje nawyki, przyzwyczajenia i czy ułatwił mi bycie cały czas online.

Apple Watch to nie tylko samo urządzenie, ale i system oraz całkiem nowy interfejs użytkownika przystosowany do małego ekranu, włącznie z nowymi sposobami interakcji w postaci choćby koronki digital crown czy technologii Force Touch. Patrząc na interfejsy użytkownika w smartwatchach wyposażonych w ekrany (a nie jedynie w podświetlane ikony) wydaje mi się, że zaprojektowanie najbardziej optymalnego nie było łatwe. Apple w większości udało stworzyć się przejrzysty interfejs, ma on jednak zarówno zalety, jak i wady. Zacznę jednak od początku.

We wstępie do niniejszej serii wymieniłem większość z urządzeń naręcznych, jakie miałem okazję używać czy choćby tylko testować przez ostatnie dwa lata. Apple Watch nie jest więc pierwszym smart zegarkiem, który trafił na mój nadgarstek, stąd też naturalne są jego porównania do wcześniejszych konstrukcji. Co ważne, przypomina mi on nie tylko inne smartwatche.

Tim Cook odwiedzając w marcu berliński Apple Store, zapowiedział, że firma Apple zwiększy nacisk na kwestię funkcji dostępności w swoich produktach. Zapytany przez jednego z pracowników sklepu, o to, czy zostaną one zaimplementowane w zegarku Apple Watch odparł: "Krótko mówiąc, tak. Staramy się, aby wszystkie nasze produkty były dostępne dla każdego użytkownika".

No i jednak się udało. Dzień po oficjalnej premierze na mój nadgarstek trafił zegarek Apple Watch w wersji Sport. Nie jest to pierwszy smartwatch czy urządzenie naręczne, z jakiego korzystam lub które testowałem. Mój nadgarstek jest już do nich przyzwyczajony.

Dziś odbywa się premiera zegarków Apple Watch, wyjątkowa jak na Apple. Dla mnie osobiście jest to blamaż, przede wszystkim Angeli Ahrendts.

Od premiery pierwszego iPhone’a interfejs iOS przyzwyczaił nas do charakterystycznego głównego ekranu, na którym znajdziemy wszystkie ikony zainstalowanych aplikacji. Springobard znany z tego urządzenia nie mógł jednak zostać wykorzystany w przypadku interfejsu zegarka Apple Watch. Mały ekran wymusił więc wdrożenie rozwiązania, które pozwala na przesuwanie ekranu głównego w każdym kierunku na dwuwymiarowej płaszczyźnie, a nie tylko wzdłuż osi X, jak ma to miejsce w przypadku iPhone’a oraz iPada.

Produkty Apple nigdy nie należały do tanich, nie były też dotąd - wbrew panującemu stereotypowi - najdroższymi. Firma robiła generalnie bardzo dobre i świetnie wyglądające urządzenia, które swoje kosztowały.

Pisałem już pokrótce o naszych wrażeniach "na gorąco" z zabawy zegarkiem Apple Watch w berlińskim salonie firmowym. W sumie było to ponad godzinę, w tym 15 minut indywidualnej prezentacji, przeprowadzonej specjalnie dla mnie przez pracownika salonu Apple Store.

Dzisiaj do kin trafiła siódma część filmu „Szybcy i Wściekli”. Ta produkcja będzie miała z całą pewnością więcej odbiorców w naszym kraju, niż Apple Watch, jednak ci, którzy chcieli zobaczyć nowy produkt firmy z Cupertino, też wyruszyli dzisiaj w drogę. Film "Szybcy i Wściekli 7" zadebiutował w polskich kinach w stosunku do innych krajów kilka dni później. Data premiery Apple Watch na naszym rynku nie jest znana, jednak będzie to raczej miesiące, a nawet lata niż kilka dni. Dlatego niezbędne stało się nakręcenie własnego filmu, w tym przypadku filmu drogi. Po 7 miesiącach oczekiwań na smart zegarek do Apple Store ruszyłem także ja. I to szybko.