Na kanale wsparcia technicznego Apple w serwisie YouTube pojawiły się dwa nowe poradniki dla użytkowników iPhone'ów i zegarków Apple Watch.

Pierwszy pokazuje to, jak wyczyścić z danych iPhone'a i przywrócić go do ustawień fabrycznych korzystając z odpowiednich opcji w ustawieniach systemowych lub za pomocą komputera Mac lub PC.

Aby wyczyścić iPhone'a z danych i przywrócić ustawienia fabryczne należy otworzyć aplikację Ustawienia, przejść do widoku Ogólne, wybrać „Wyzeruj”, a następnie „Wymaż zawartość i ustawienia”. Pozostaje jeszcze - jeśli tylko jest taka potrzeba - wykonać backup danych lub od razu wybrać „Wymaż teraz” i wprowadzić kod. odblokowujący urządzenie.

W przypadku korzystania z Maca z systemem macOS Catalina proces przywracania ustawień fabrycznych przeprowadzić można bezpośrednio w Finderze. W komputerach Mac ze starszymi systemami lub komputerach PC z Windows proces przywracania przeprowadza się w aplikacji iTunes. W każdym z tych przypadków należy najpierw wyłączyć na iPhonie funkcję „Znajdź mój iPhone”. Można to zrobić w widoku Apple ID / Lokalizator.

W przypadku Apple Watcha usunięcie danych użytkownika i przywrócenie ustawień fabrycznych może być przeprowadzone zarówno za pośrednictwem aplikacji Zegarek w iPhonie (w tym wypadku przed odłączeniem zegarka zostanie utworzony backup jego danych) lub bezpośrednio w ustawieniach systemu w samym Apple Watchu.