Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA opublikowało dokumenty dotyczące nowych projektów Apple. Są one związane ze smartwatchem firmy z Cupertino, w którym ma znaleźć się kamerka oraz dodatkowe przyciski. Czy to Apple Watch drugiej generacji? Jak sugerują plotki pochodzące z łańcucha dostaw kalifornijskiego producenta, przekonamy się o tym jeszcze w tym roku.

Na ten moment nie wiadomo, gdzie miałaby zostać umiejscowiona kamerka FaceTime w smartwatchu Apple. Prawdopodobnie jej podstawowym zastosowaniem byłoby jednak przekazywanie obrazu w czasie rozmów wideo, więc niewykluczone, że pojawi się ona z przodu urządzenia.

Opublikowane dokumenty nie zdradzają również informacji na temat celu umiejscowienia dwóch dodatkowych przycisków w zegarku. Jak pokazują jednak rysunki techniczne, miałyby one znaleźć się po lewej stronie smartwatcha.

Autorami nowych projektów są Jony Ive oraz Kevin Lynch. Dokumenty patentowe złożyli oni do USPTO stosunkowo niedawno, bo w lutym bieżącego roku. Może to sugerować, że nowe rozwiązania nie trafią na listę nigdy niewykorzystanych projektów, ale znajdą odbicie w rzeczywistych produktach.

Źródło: Patently Apple