Dobrze poinformowany Ming-Chi Kuo, analityk z firmy KGI Securities, w swojej nocie skierowanej do inwestorów przewiduje pojawienie się jeszcze w tym roku zegarka Apple Watch drugiej generacji.

Jego zdaniem Apple Watch 2 wyposażony będzie w szybszy procesor, zbudowany przez Taiwan Semiconductor Manufacturing Company w technologii 16 nanometrów, własny odbiornik GPS, barometr i baterię o większej pojemności. Kuo uważa także, że nowy zegarek posiadać będzie cieńszy ekran - pogłoski tego typu pojawiły się w ubiegłym tygodniu. Sama forma urządzenia nie zmieni się jednak specjalnie.

Wraz z pojawieniem się drugiej generacji zegarka, Apple ma także zaktualizować obecny model, poprawiając jego wodoodporność i obniżając cenę.

Dalszych zmian - zdaniem Kuo - należy spodziewać się w 2017 i 2018 roku, kiedy zegarek zyskać może kolejne czujniki, pozwalające na pomiary większej liczby parametrów funkcji życiowych, a także własny moduł GSM.

Kuo przewiduje, że w fiskalnym roku 2016, który kończy się 30 września, Apple sprzeda od 10 do 11 milionów sztuk zegarków Apple Watch.

Źródło: AppleInsider