Podczas trwającego właśnie keynote Apple zaprezentowało zarówno nowe modele zegarków Apple Watch wraz z zupełnie nowymi paskami.

Apple wprowadza do sprzedaży nowe wersje zegarka Apple Watch z serii Sport z kopertą wykonaną z anodowanego aluminium w kolorze złotym i różowo-złotym. Wprowadzono także do sprzedaży specjalny model zegarka w wersji (Product)RED, wyposażonego w czerwoną opaskę, dostępną także oddzielnie.

Apple Watch

Apple zaprezentowało też specjalny model zegarka Apple Watch Hermes, przygotowanego wraz z firmą Hermes. Wyposażony jest on w specjalny skórzany pasek, owija się dwa razy wokół nadgarstka, oraz specjalne tarcze zegara. Pojawiły się też nowe wersje kolorystyczne opasek dla zegarków w wersji Sport.

Apple Watch

Nowe modele zegarków będą dostępne już od dziś w krajach, w których urządzenia te były dotąd sprzedawane. O Polsce na obecną chwilę nie było mowy. Przypomnijmy jednak, że według naszych źródeł Apple Watch powinien wejść do sprzedaży w naszym kraju pod koniec bieżącego roku.

Firma zapowiedziała także premierę systemu watchOS2. Zostanie on udostępniony już 16 września.

System watchOS2 pozwala na tworzenie i instalowanie w zegarku Apple Watch natywnych aplikacji wykorzystujących jego hardware, m.in. mikrofon, akcelerometr itp. Wśród aplikacji przygotowanych specjalnie dla zegarka z systemem watchOS2 Apple zaprezentowało iTranslate, aplikację GoPro czy AirStrip, służącą do mierzenia na bieżąco pulsu matki i płodu.

Zdjęcia: The Verge