Choć po roku użytkowania pozostaję entuzjastą zegarka Apple Watch, to jednak widzę sporo wad i ograniczeń pierwszego modelu tego urządzenia. O tym, nad czym Apple powinno popracować, pisałem w MyApple Magazynie. Jedną z tych rzeczy są na pewno aplikacje, które wciąż działają dość topornie. Trudno też oczekiwać od takich programów czegoś więcej niż funkcji informacyjnych. Są jednak wyjątki. Na zegarek powstają nawet gry warte uwagi. Taką pozycją jest Break This Safe.

W grze tej wcielamy się w rolę kasiarza, który niczym Henryk Kwinto z Vabank musi otworzyć sejf "z zamka", bez potrzeby rozpruwania go. Sejf na zegarku wyposażony jest w klasyczny zamek z pokrętłem, za pomocą którego należy wybrać po kolei odpowiednie liczby. My ich oczywiście nie znamy. Henryk Kwinto otwierał zamki na ucho. My musimy zrobić to "na czuja", przesuwając pokrętło i starając się wyczuć krótkie drgania mechanizmu. Te delikatniejsze drgania wskazują - niemalże jak w zabawie w "ciepło - zimno" - że ustawiliśmy pokrętło blisko właściwiej liczby. Mocniejsze drganie jest sygnałem, że trafiliśmy właściwą. Klucz składa się z kombinacji trzech liczb. Po znalezieniu pierwszej zabawę należy powtórzyć kolejne dwa razy. Wszystko to robimy oczywiście na czas. Po jego upłynięciu następuje koniec gry (w banku włączyłby się pewnie system alarmowy).

Break This Safe

Gra jest bardzo prosta w formie, podoba mi się jednak bardzo to, jak jej twórcy dopasowali się do samego urządzenia. Nie kręcimy bowiem jedynie wirtualnym pokrętłem wyświetlanym na ekranie, a cyfrową koronką zegarka i to moim zdaniem czyni tę prostą zabawę wciągającą.

Wadą gry Break This Safe nie są jej ograniczenia wynikające ze specyfiki samego zegarka. Niestety, tak jak inne aplikacje, także i ona niekiedy się zacina, a to potrafi zepsuć przyjemność z zabawy.

Break This Safe dla zegarka Apple Watch w App Store za darmo.