W salonach firmowych Apple Store w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i w kilku innych krajach można przyjrzeć się z bliska zegarkom Apple Watch. Wystawione są one w specjalnych panelach z wbudowanym iPadem mini.

Zegarki te, ze względu na duże zainteresowanie, są niemal cały czas aktywne, a mimo to energia w ich bateriach nie ulega wyczerpaniu. Okazuje się, że cały czas są ładowane przez gniazdo serwisowe za pomocą specjalnej atrapy paska z wmontowanym kabelkiem Lightning. Dodatkowo za jego pośrednictwem ekspozycyjne egzemplarze zegarka połączone są z wbudowanym w panel iPadem mini, który wyświetla informacje o aktualnie wykorzystywanej funkcji lub systemowej aplikacji.

alt text

Nie do końca wiadomo, czy Apple Watch i towarzyszący mu iPad ładowane są za pomocą ładowarki czy wbudowanej w panel ekspozycyjny baterii. Ten ostatni posiada na spodzie gniazdo ładowania - Lightning albo USB-C.

alt text

Najbardziej interesującym elementem tego zestawu jest wspomniana atrapa paska z ukrytym kabelkiem Lightning i wspomniane gniazdo serwisowe. Pokazuje to, że przynajmniej w teorii możliwe jest korzystanie ze specjalnego, wyposażonego w dodatkowe ogniwa paska, który doładowywał by zegarek, przedłużając czas jego pracy.

Źródło: BlogDoiPhone