Kilka lat temu w niemal każdym kanale telewizyjnym emitowana byłą reklama kosmetyków, w której Borys Szyc liczył zebrane uśmiechy kobiet za pomocą niewielkiego mechanicznego licznika.Tego typu urządzenia wykorzystywane są w różnych sytuacjach. Wielokrotnie widziałem takie klikacze w dłoniach stewardess i stewardów w samolotach, ludzi liczy się także często przed koncertami i innymi imprezami masowymi. Sam robiłem to wielokrotnie. Zamiast mechanicznego licznika można użyć aplikacji Countr dla iPhone'a i zegarka Apple Watch.

Countr to prosty cyfrowy odpowiednik takiego klikacza. Pozwala na wygodne liczenie lub odliczanie różnych rzeczy czy osób. Wystarczy tylko kliknąć w odpowiedni przycisk widoczny na ekranie. Nie musimy liczyć od zera. Przesuwając palec w górę lub w dół ekranu można szybko ustawić wartość początkową. W ten sposób można np. ustawić limit osób, jakie mogą wejść do klubu i odliczać od zadanej wartości. W każdej chwili można zresetować licznik potrząsając telefonem. Wynik liczenia można zapisać bezpośrednio w programie. Funkcja ta dostępna jest z dolnego panelu akcji.

Countr

Użytkownik może oczywiście ustawić wartość skoku przy liczeniu. Domyślnie wynosi on 1, można jednak zmienić go w ustawieniach programu. Countr oferuje dwa tryby kolorystyczne, jasny (domyślny) i ciemny.

Countr

Dzięki aplikacji dla zegarka Apple Watch można także wygodnie liczyć co tylko się chce, bez wyciągania telefonu z kieszeni. W przypadku tego programu użytkownik może m.in. ustawić za pomocą koronki początkową wartość licznika. Mocniejsze przyciśnięcie ekranu wywołuje menu kontekstowe, ograniczone w tym wypadku do funkcji wyzerowania licznika.

Countr

Countr - Quick Count dla iPhone'a i Apple Watcha dostępny jest obecnie za darmo