Jednym z najczęstszych zarzutów stawianych zegarkowi Apple Watch (a także większości innych urządzeń tego typu) jest konieczność częstego ładowania baterii. Nie dziwi więc fakt, że zaraz po premierze wspomnianego urządzenia pojawiły się pierwsze projekty akcesoriów mających rozwiązać, a przynajmniej zmniejszyć ten problem.

Jednym z najciekawszych projektów tego typu jest Reserve Strap - pasek z wbudowaną dodatkową baterią i ładowarką. Gdy w internecie pojawiły się pierwsze informacje dotyczące tego akcesorium spotkały się one z dość mieszanymi odczuciami ze strony potencjalnych nabywców. Obietnica dłuższego czasu pracy bez konieczności ładowania zegarka była czymś, obok czego trudno było jego użytkownikom przejść obojętnie, jednak wysoka cena w połączeniu z faktem, iż autorzy projektu początkowo sami nie byli pewni w jaki sposób będzie on działał (najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem było ładowanie indukcyjne, ale rozważano też inne opcje), sprawiły że trudno było nie podchodzić do tego pomysłu sceptycznie.

Sytuacja ta uległa jednak zmianie na początku zeszłego miesiąca, kiedy to twórcy Reserve Strap potwierdzili oficjalnie, że jednak uda im się wykorzystać dodatkowy 6-pinowy port ukryty w obudowie zegarka. Pod koniec maja w sieci pojawiło się nagranie prezentujące działający prototyp paska, z którego wynikało, że ładowanie za pomocą dodatkowego złącza nie tylko jest możliwe, ale też działa nieznacznie szybciej niż standardowa metoda ładowania Apple Watch.

Kilka dni temu twórcy Reserve Strap pokazali światu finalną wersję swojego produktu, zdradzając przy tym wszystkie szczegóły dotyczące jej sposobu działania. Użytkownicy wspomnianej opaski będą mogli samodzielnie decydować o tym, kiedy ma ona ładować baterię zegarka. Jeśli po pełnym naładowaniu Apple Watch'a nie wyłączą oni Reserve Strap akcesorium będzie utrzymywać zegarek w stanie 100% naładowania. Na spodzie opaski umieszczona została niewielka dioda LED sygnalizująca poziom energii pozostałej w akcesorium. Twórcy twierdzą, że korzystając z Reserve Strap będziemy mogli zapewnić sobie dodatkowe 30 godzin działania zegarka. Sama opaska ładowana jest zaś przez port micro USB (podczas ładowania nie trzeba jej odczepiać od zegarka). Całe akcesorium jest oczywiście wodoodporne.

Reserve Strap będzie dostępny w dwóch rozmiarach (38 i 42 mm) oraz trzech kolorach (biały, szary i czarny). Jego cena wynosi $249,99. Pierwsze egzemplarze zostaną wysłane do nabywców trzeciego listopada.

Źródło: Reserve Strap