Według najnowszych informacji pochodzących z łańcucha dostaw firmy z Cupertino, premiera Apple Watcha S3 będzie miała miejsce w drugiej połowie tego roku. Ze sprzedaży nie zniknie jednak najnowszy model tego smartwatcha, choć za jego produkcję będzie odpowiedzialna inna firma.

Obecnie za produkcję zegarków Apple Watch odpowiada tajwańska firma Quanta Computer i wszystko wskazuje na to, że w drugiej połowie roku nie ulegnie to zmianie. Jeżeli wierzyć w najnowsze informacje, po premierze nowej generacji wspomnianego wyżej urządzenia część obowiązków związanych z modelem S2 przejmie jednak firma Compal.

Wygląd Apple Watcha S3 prawdopodobnie nie ulegnie zmianie. Firma z Cupertino ma rzekomo skupić się przede wszystkim na wydłużeniu czasu pracy na baterii zegarka oraz poprawie jego wydajności. Ostatnie plotki sugerują jednak, że w smartwatchu może znaleźć zastosowanie moduł GSM.

Premiera Apple Watcha S3 będzie miała miejsce prawdopodobnie między początkiem września a końcem listopada. Kilka miesięcy wcześniej poznamy jednak oprogramowanie tego urządzenia. System watchOS 4 ma bowiem zostać zaprezentowany już w czerwcu podczas konferencji WWDC.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: 9TO5MAC