Pod koniec maja na niektórych blogach i w serwisach internetowych pojawiła się informacja o możliwej polskiej premierze zegarka Apple Watch w czerwcu. Już wtedy jednak studziłem na MyApple emocje chętnych na jego szybki zakup za złotówki u polskich AAR-ów i APR-ów (Apple Authorised Reseller i Apple Premium Reseller). Apple Watch nie pojawił się w sprzedaży w naszym kraju, ani w czerwcu, ani w lipcu.

Pisałem wtedy na MyApple o tym, że możliwym terminem premiery zegarka Apple Watch w Polsce jest końcówka roku. Apple już raz zdecydowało się na późnojesienną premierę produktu, który przynajmniej w USA dostępny był od kwietnia. Mowa oczywiście o pierwszym iPadzie. Twierdziłem - pod czym nadal się podpisuję - że zanim Apple wprowadzi w Polsce do sprzedaży Apple Watcha, Siri musi komunikować się po polsku i że zegarek pojawi się w naszym kraju albo wraz z nowymi iPhone'ami w połowie października, albo w listopadzie. Wiem już, że moje przewidywania były dość trafne, pomyliłem się raptem o kilka tygodni.

Według otrzymanych przeze mnie informacji z wiarygodnego źródła (którego oczywiście nie mogę zdradzić) Apple Watch pojawi się w oficjalnej sprzedaży w Polsce w grudniu. Polska premiera odbędzie się w okresie od 1 do 9 grudnia. Najpierw jednak Apple wprowadzi język polski w Siri w iOS 9, którego zamknięte beta testy już trwają.

O oficjalnej dacie premiery Apple Watcha i wprowadzenia języka polskiego w Siri dowiemy się już 9 września podczas imprezy "Siri give us a hint".

Źródło: własne