Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA opublikowało dokumenty związane z nowym projektem Apple. Opisują one opaskę dla zegarka Apple Watch, której magnetyczne klamry mogą zamienić ją w swego rodzaju etui ochronne. Na tym jednak zastosowania się nie kończą.

Opaska przypomina swoim kształtem bransoletę mediolańską, którą znajduje się już w ofercie Apple. Po ściągnięciu akcesorium z ręki można go jednak zawinąć na zegarku, tak aby chronił smartwatcha i ściśle do niego przylegał. Tego typu rozwiązanie jest możliwe dzięki zastosowaniu dwóch pasków, na których znajdują się naprzemiennie ułożone magnesy. Przy połączeniu obu elementów połączą się one ze sobą. Tego typu rozwiązanie może zabezpieczyć nie tylko czujnik pulsu znajdujący się na spodzie Apple Watcha, ale i i szkło Ion-X w modelach Sport.

Jak już wspominałem wyżej, zabezpieczenie zegarka Apple Watch to nie jedyna możliwość zastosowania opaski z projektu. Firma z Cupertino sugeruje bowiem, że można z niej utworzyć stojak, zawiesić ją na komputerze lub... na lodówce. Ciężko powiedzieć, czy opatentowane akcesorium ujrzy światło dzienne. Być może zadebiutuje na rynku wraz Apple Watchem drugiej generacji.

Źródło: Apple Insider