O zegarku od Apple mówiło się już kilka lat wcześniej, zanim firma ostatecznie zaprezentowała go we wrześniu bieżącego roku. Do tego czasu funkcjonował on w mediach pod nazwą iWatch. Nie wzięła się ona jednak znikąd. Nazwy wszystkich mobilnych urządzeń Apple zaczynają się na "i" - jest iPod, iPhone i iPad. Apple dodatkowo wystąpiło o zastrzeżenie nazwy iWatch w kilku krajach świata, co jeszcze zwiększyło prawdopodobieństwo jej użycia.

Nie wiadomo ostatecznie, dlaczego Apple zdecydowało się na inną nazwę - Apple Watch. Być może rejestracja marki iWatch była jedynie swego rodzaju zasłoną dymną. Utrwaliła się ona jednak tak mocno w świadomości, że wiele osób nazywa tak właśnie ten produkt, zdarzyło się nawet użyć jej samemu Timowi Cookowi.

Zamieszanie z nazwą zegarka Apple postanowili rozwiązać twórcy z CollegeHumor. Częściowo na bazie oryginalnego filmu prezentującego Apple Watch stworzyli swój własny pod tytułem "Call it the iWatch and We'll Kill You" (zabijemy Cię jak nazwiesz go iWatchem).

Zobaczcie sami:

Źródło: YouTube / CollegeHumor