Na krótko przed dostawami zegarka Apple Watch do nielicznych, pierwszych klientów Apple opublikowało w swoim serwisie internetowym stronę prezentującą działanie czujnika tętna wbudowanego w to urządzenie.

Dzięki niej można zapoznać się zarówno z budową tego elementu, jak i dowiedzieć się o różnych powiązanych z nim funkcjach, jak np. przeprowadzanymi w tle co 10 minut pomiarami.

To dzięki czujnikowi tętna zegarek mierzy natężenie ćwiczeń, co pozwala na bardziej dokładne określenie ilości spalonych kalorii. Użytkownik może także sprawdzić swoje tętno właściwie w każdej chwili dzięki łatwo dostępnemu widokowi "Heart Rate Glance".

Apple zdradza także, że do prowadzenia pomiarów czujnik tętna używa zarówno podczerwieni, jak i fotopletyzmografii - nieinwazyjnej i bezbolesnej metody oceny wydolności układu żylnego, polegającej na badaniu absorpcji przez krew zielonego światła, emitowanego przez niego z częstotliwością ponad 100 razy na sekundę.

Na stronie znaleźć też można prostą obrazkową instrukcję, pokazującą jak należy nosić zegarek, by pomiary były jak najbardziej dokładne.

alt text

Źródło: Apple