Zajmujący się analizą i oceną wyświetlaczy serwis DisplayMate poddał ocenie ekran montowany w zegarkach Apple Watch w większej 42-milimetrowej wersji.

Zdaniem Raymonda Soneiry z DisplayMate wyświetlacze OLED zastosowane w zegarkach Apple są wyśmienite - zapewniają dokładne odwzorowanie kolorów i jakość obrazu. Uważa on także, że ilość pikseli na cal w tych ekranach, wynosząca 322 PPI, jest porównywalna z wyświetlaczami zastosowanymi w iPhone'ach 6 (326 PPI).

Soneira zwraca jednak uwagę na pewne wady zastosowanego przez Apple rozwiązania, wynikające z potrzeby oszczędzania energii. Apple zdecydowało się na wyraźne zmniejszenie jasności ekranu, co ma negatywny wpływ na kontrast i przestrzeń barw w warunkach o silnym oświetleniu.

Okazuje się też, że ze względu na materiał, z którego wykonana jest szyba chroniąca wyświetlacz, wspomniana jakość obrazu różni się w poszczególnych modelach w zależności od wspomnianych już warunków oświetleniowych. Szyba ze szkła szafirowego, która chroni ekran w droższych modelach ze stalową lub złotą kopertą, odbija niemal dwa razy więcej światła (8,2%) niż szyba Ion-X zastosowana w modelach Sport (4,6%).

Źródło: DisplayMate