Według informacji pochodzących z łańcucha dostaw Apple, zegarek Apple Watch 2 może trafić na rynek już we wrześniu lub październiku tego roku. Firma z Cupertino nie będzie jednak organizować specjalnej prezentacji w związku z premierą tego urządzenia

Jak informują dostawcy, zamówienia Apple na podzespoły do nowego modelu smartwatcha są ostrożne. Na ten moment nie wiadomo jednak, jakiej sprzedaży tego urządzenia oczekują analitycy firmy z Cupertino. Warto jednak przypomnieć, że według opublikowanych przez IDC statystyk, w ostatnim kwartale trafił on do 1,6 milionów nowych konsumentów. W tym samym okresie roku ubiegłego liczba ta wynosiła 3,6 milionów sztuk.

Apple Watch 2 moża zostać zaprezentowany wraz z nowymi iPhone'ami we wrześniu. Apple, podobnie jak większość producentów smartwatchy, ma wykorzystać do produkcji tego urządzenia ekrany P-OLED od LG. Mimo iż bryła zegarka pozostanie prawdopodobnie niezmieniona, to potencjalni konsumenci mogą spodziewać się zastosowania szybszego procesora, lepszej baterii oraz modułu GPS.

Na koniec nie sposób nie wspomnieć, że Apple opublikuje dziś o 23:00 informacje na temat swoich wyników finansowych i sprzedażowych za ostatni kwartał fiskalny. Będą one również dotyczyć zegarka Apple Watch. Z informacjami na ten temat będziecie mogli zapoznać się na MyApple.

Źródło: AppleInsider