Wczorajsza aktualizacja watchOS 5.2 odblokowała funkcję EKG w zegarkach Apple Watch Series 4 sprzedawanych w wielu krajach europejskich. Niestety wciąż nie jest ona dostępna w urządzeniach sprzedawanych w naszym kraju.

EKG działa już w zegarkach sprzedawanych w Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Hong Kongu, Irlandii Luksemburgu, Niemczech, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, na Węgrzech, we Włoszech i w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, a także w USA i terytoriach zależnych jak Portoryko i Guam.

Wygląda więc na to, że sprzętowa funkcja EKG dostępna jest we wszystkich zegarkach i może być aktywowana przez aktualizację systemu. Przed taką aktualizacją przełączanie regionu w ustawieniach watchOS nic nie daje.


Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy dla wszystkich czytelników naszego portalu Sklep MyApple przygotował specjalny 12% rabat na wszystkie etui i szyby sprzedawane w sklepie. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać kod: `DlaMamy`. Kod jest ważny do 27 maja 2019 roku.