Podczas ostatniej wizyty w Chinach, w trakcie spotkania z pracownikami lokalnego oddziału Apple, Tim Cook przyznał, że firma pracuje nad tym, by zegarki Apple Watch pojawiły się w sprzedaży w salonach w różnych krajach w czerwcu. 

Tym samym potwierdził wcześniejsze informacje na ten temat wysłane do pracowników salonów firmowych przez Angelę Ahrendts, która wspomniała, że w okresie do końca maja bieżącego roku zegarek Apple Watch będzie można zamówić tylko online. Cook przyznał, że jego premiera nie mogła pójść lepiej. 

Oznacza to, że już w czerwcu polscy klienci będą mogli pojechać np. do Berlina czy Drezna i kupić ten zegarek, który chcą.

Przy okazji pierwszej aktualizacji oprogramowania w Apple Watch wrócił temat terminu dostępności zegarka w Polsce. Wczoraj otrzymał on wsparcie dla kilku dodatkowych języków: brazylijskiego portugalskiego, duńskiego, holenderskiego, szwedzkiego, rosyjskiego, tajskiego i tureckiego. Może to wskazywać na zbliżającą się jego premierę w Brazylii, Danii, Holandii, Szwecji, Rosji, Tajlandii i Turcji.

Kiedy będzie on dostępny w Polsce? Głosy są podzielone. Pojawiają się skrajne opinie, że może być to dopiero przyszły rok, a dokładnie przy okazji premiery jego drugiej generacji - podobnie jak to miało miejsce z pojawieniem się w naszym kraju iPhone'ów. Nie jest to trafne porównanie. Przez wiele miesięcy pierwszy iPhone dostępny był w sprzedaży tylko w USA. Obecna sytuacja przypomina zdecydowanie bardziej premierę pierwszego iPada. I choć od kwietnia 2010 roku dostępny był on tylko w USA, to pod koniec mają pojawił się także w Australii, Kanadzie, Francji, w Niemczech, Japonii i Wielkiej Brytanii. W Polsce pojawił się on pół roku później, bo w listopadzie. 

W przypadku Apple Watcha sytuacja może być podobna, choć na pewno duże znaczenie ma wprowadzenie przez Apple wsparcia dla języka polskiego w Siri. Wiadomo, że firma nad tym pracuje. Najprawdopodobniej wsparcie to pojawi się w nowej wersji systemu, czyli w iOS 9. Jego wersja beta dostępna będzie już w czerwcu, jednak oficjalna premiera systemu nastąpi niemal na pewno we wrześniu. Apple Watch wejdzie do Polski prawdopodobnie wraz z nowym iPhone’ami. Może mieć to miejsce w połowie października lub - tak jak w przypadku iPada pierwszej generacji - w listopadzie. 

O terminie możliwej premiery zegarka Apple Watch w Polsce rozmawiamy w tym odcinku podcastu MyApple Daily. 

MyApple Daily w iTunes Store