Od dziś w ofercie Orange jest już oficjalnie dostępny zegarek Apple Watch 4 LTE, korzystający z technologii eSIM. Pozwala on na odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych bez pośrednictwa iPhone'a. Telefon można więc zostawić wybierając się na trening czy basen. Apple Watch umożliwia też kontakt telefoniczny w sytuacji rozładowania się iPhone'a.

Obecnie Orange oferuje jedynie aluminiowe modele zegarków Apple Watch Series 4 LTE, w obu rozmiarach - 44 i 40 mm - ale i tych jest ograniczona ilość. Niebawem mają pojawić się także zegarki z serii trzeciej, a także modele stalowe z serii czwartej. Orange ma także bardzo atrakcyjną cenę na Apple Watch LTE Series 4. Urządzenie można kupić wraz z abonamentem i spłacać go w 24 ratach po 87,99 zł.

Co ciekawe, zegarki Apple Watch z LTE nie wspierają roamingu. Nie można więc będzie za ich pomocą dzwonić bez pośrednictwa iPhone'a podczas pobytu za granicą. Tam będą one działać po prostu jak zwykłe modele bez LTE. Inną ciekawostką przekazaną nam dzisiaj przez Orange, podczas oficjalnej premiery tych urządzeń jest to, że Apple Watch LTE bezpośrednio odbiera tylko wiadomości iMessage, by móc odbierać tradycyjne SMS-y musi być połączony z iPhone'em.

Orange oferuje eSIM jedynie klientom indywidualnym. Dla firm ta usługa ma być dostępna już w maju .Koszt utrzymania karty eSIM w Orange wynosi 9 złotych miesięcznie. Pierwsze sześć miesięcy z niej korzystania są jednak bezpłatne (użytkownik nie ponosi kosztów jej utrzymania). Z kolei aktywacja każdej kolejnej karty to dodatkowy koszt w wysokości 5 zł. Co ciekawe, do iPhone'a można podpiąć w sumie aż osiem kart eSIM, z czego aktywne w danej chwili mogą być tylko dwie z nich.

Przez najbliższe dwa tygodnie będę miał okazję testować Apple Watcha 4 LTE z eSIM z Orange. Jeśli macie jakieś pytania, to dajcie znać w komentarzach.

Oficjalna informacja prasowa Orange:

Apple Watch Series 4 z wbudowanym łącznością mobilną dostępny w Orange Polska

Do oferty Orange Polska wszedł Apple Watch Series 4. Urządzenie zostało przeprojektowane i udoskonalone by wyglądać jeszcze lepiej, zapewniać przełomowe rozwiązania łączności dzięki wbudowanej łączności mobilnej (eSIM), a także radzić sobie z funkcjami fitness. Żeby zachęcić klientów to przetestowania urządzenia, Orange Polska zaproponował specjalny pakiet startowy. Apple Watch Series 4 dostępny jest w salonach i stronie internetowej.

Apple Watch Series 4 ma wyświetlacz większy o ponad 30% ze smuklejszą i mniejszą kopertą oraz nowy interfejs z większą ilością informacji i szczegółów. Niezależnie od tego, czy właściciel biega, pływa czy spędza aktywnie czas w inny sposób urządzenie, dzięki wbudowanej łączności mobilnej umożliwia mu m.in. rozmowy telefoniczne nawet jeżeli jego iPhone nie ma w pobliżu. Najnowszy Apple Watch wraz z watchOS 5 posiadają szereg zaawansowanych rozwiązań związanych z łącznością a także rewolucyjne rozwiązania dla dbających o zdrowie, w tym nowy akcelerometr i żyroskop, które potrafią wykryć upadek użytkownika.

Wraz z polską premierą Apple Watch Series 4, Orange Polska oferuje wsparcie przy pomocy technologii eSIM. Dzięki Apple Watch użytkownicy mogą pozostawać w kontakcie, nawet jeśli nie są połączeni Bluetoothem z ich iPhone lub nie mają dostępu do Wi-Fi. Apple Watch to atrakcyjna propozycja np. dla osób, które chciałyby uprawiać sport lub jogging jedynie z zegarkiem. Ponadto jeśli użytkownik zapomni zabrać iPhona z domu lub z pracy lub jeśli wyładuje mu się bateria, ma nadal kontakt z rodziną i przyjaciółmi.

Po pierwszej aktywacji, karta „Ekstra karta eSIM” jest bezpłatna przez okres 6 miesięcy w ramach promocji „Mój pierwszy eSIM”, a po tym okresie jej koszt wynosi 9 zł miesięcznie. Aktywacja każdej kolejnej karty „Ekstra karta eSIM” to koszt 5 zł, a opłata miesięczna w wysokości 9 zł obowiązuje od pierwszego miesiąca. Klienci indywidualni z abonamentem komórkowym mogą aktywować kartę „Ekstra karta eSIM” bezpośrednio z aplikacji „Watch” na ich iPhonie.