Aby wyjść w standardowy sposób z aplikacji w Apple Watch, należy trzykrotnie nacisnąć koronkę. Jest to dość uciążliwe - w końcu przyzwyczajeni jesteśmy w iPhone'ach i iPadach do pojedynczego naciśnięcia przycisku Home.

Na szczęście istnieje alternatywa dla tego rozwiązania. Działa ona jednak tylko pod warunkiem, że w ustawieniach zegarka wybierzecie opcję Clock Face.

Settings → General → Activate on Wrist Raise → Resume to

alt text

Jeśli skonfigurujecie zegarek w ten sposób, to aby zamknąć otwartą aplikację wystarczy, że zakryjecie dłonią ekran. Po odsłonięciu dłoni zegarek będzie wygaszony, a po wybudzeniu przywita Was ekranem głównym.

Jeżeli ustawicie opcję Last Used App, to zasłonięcie ekranu spowoduje wygaszenie zegarka, natomiast po wybudzeniu, nadal będziecie w ostatnio otwartej aplikacji. To ustawienie powoduje również, że potrójne przyciśnięcie koronki przeniesie Was do ostatnio otwartej aplikacji.

Ja preferuję takie ustawienie, ponieważ jest ono wygodne np. podczas treningu, kiedy korzystamy z aplikacji monitorującej nasze postępy - każdorazowe podniesienie ręki i aktywacja zegarka powoduje, że na ekranie mam informacje treningowe, a nie godzinę ;)

Działanie tej funkcji możecie zobaczyć na poniższym filmie.