Dzisiaj wieczorem Apple udostępniło deweloperom zarejestrowanym w programie deweloperskim najnowsze, trzecie już wersje beta systemów OS X 10.11 El Capitan, iOS 9 i watchOS 2.

Trzecia beta OS X 10.11 El Capitan przynosi przede wszystkim poprawki błędów zauważonych w poprzednich wersjach. Poprawiono także działanie Mission Control i dodano ekran powitalny w aplikacji Kalendarz.

Trzecia beta iOS 9 przynosi przede wszystkim nową aplikację Muzyka z dostępem do usługi Apple Music oraz możliwość odbierania przez sieć komórkową piosenek strumieniowanych w najwyższej jakości (w iOS 8 jakość audio pogarsza się przy strumieniowaniu przez sieć komórkową). Wśród innych nowości wymienić trzeba m.in. aplikację News, która dostarcza najnowszych informacji z wielu dziedzin w sposób podobny do istniejącego od wielu lat Flipboarda. W przypadku iPada zmieniono także sposób wyświetlania ikon aplikacji w folderze. W iOS 8 i wcześniejszych wersjach beta foldery na iPadzie wyświetlały ikony w siatce 3 x 3 - tak jak na iPhonie. W najnowszej wersji beta wyświetlane są one w siatce 4 x 4. Zdaniem wielu użytkowników trzecia wersja beta działa też szybciej i stabilniej w porównaniu do dwóch poprzednich.

alt text

W aplikacji Zdjęcia pojawiły się też nowe foldery, zdjęcia selfie i zrzuty ekranu, gdzie gromadzone będą tego typu obrazki. Zmieniono też wygląd ikon w programie Mail, jakie pojawiają się w widoku listy wiadomości przy oznaczaniu ich jako przeczytane, oflagowywaniu czy archiwizowaniu za pomocą gestu przesuwania palcem w prawo lub lewo.

Z kolei trzecia beta watchOS 2 zawiera poprawki błędów. Deweloperzy mogą ją pobrać poprzez aplikację Zegarek dla iPhone'a.

Źródło: MacRumors