W poprzednim tygodniu pisaliśmy, że sprzedaż zegarków Apple Watch w salonach firmowych ruszy najwcześniej w czerwcu. Oznaczałoby to duże opóźnienie w stosunku do planowanej daty rozpoczęcia sprzedaży, która początkowo ustalona została na 24 kwietnia.

Jak donosi serwis MacRumors, wielu klientów ma jednak otrzymać swój zegarek wcześniej niż czerwcu. Apple na bieżąco aktualizuje termin wysyłki poszczególnych egzemplarzy. Niektóre z nich mają zostać wysłane jeszcze w tym tygodniu.

Jak wynika z informacji przekazywanych za pośrednictwem forum dyskusyjnego serwisu MacRumors, wielu klientów otrzymało już konkretne informacje dotyczące terminu wysyłki Apple Watcha. Daty te uzależnione są od wybranego modelu. Najwcześniej tzn. 28 kwietnia wysłane zostaną 38 milimetrowe modele Sport w kolorze białym. Daty wysyłek innych modeli ustalone są na drugą połowę maja i początek czerwca.

Według danych opracowanych przez agencję Slice Intelligence, tylko 20% klientów na czas otrzymało swój zegarek Apple Watch. Badanie to przeprowadzone zostało w stanach Zjednoczonych w grupie niespełna 11 tysięcy osób, które zamówiły to urządzenie.

W poprzednim tygodniu rzecznik Apple poinformował, że proces wysyłki zegarków rozpocznie się wcześniej niż w czerwcu, a tak długie terminy realizacji zostały ustalone po to, by w razie problemów z dostawą uniknąć rozczarowania klientów. Nie zmienia to faktu, że wiele osób jeszcze długo czekać będzie na dostawę swojego Apple Watcha.

Źródło: MacRumors