Niektóre z dostępnych na rynku smartwatchy pozwalają na ich personalizację poprzez instalowanie stworzonych przez użytkowników tarcz zegara. Umożliwiają to zarówno smartwatche z systemem Android Wear, a od ponad dwóch lat zegarki Pebble. Niestety wprowadzone przez Apple zmiany w wytycznych dotyczących zgłaszanych do App Store aplikacji wskazują na to, że w przypadku Apple Watcha nie będzie to możliwe.

Zegarek Apple pozwala co prawda na dostosowanie tarczy do swoich potrzeb, można to jednak robić w zakresie ograniczonym do dostępnych w systemie szablonów. Obejść to postanowiło wielu deweloperów, którzy zaczęli zgłaszać do App Store aplikacje wyświetlające czas w sposób inny od tego, co przewidziało Apple. Ich zgłoszenia zostały jednak odrzucone.

Firma z pewnością dodawać będzie nowe tarcze wraz z kolejnymi aktualizacjami systemu zegarka, co z resztą sugeruje w przewodniku po jego funkcjach. Wydaje się jednak, że także w przyszłości będzie blokować możliwość samodzielnego wgrywania tego typu elementów np. w formie aplikacji.

Źródło: 9To5Mac