Kilka dni po udostępnieniu przez Apple filmu zatytułowanego „Real Stories”, w którym przedstawiono historie osób, które swoje życie w pewnym stopniu zawdzięczają zegarkowi Apple Watch, w sieci pojawiły się informacje o kolejnym takim przypadku. Tym razem EKG w Apple Watchu 4 wykryło migotanie przedsionków u jednego z użytkowników.

Historia ta pojawiła się w serwisie Reddit, którego jeden z użytkowników, noszący nowy zegarek od Apple zrobił sobie za jego pomocą badanie EKG w dniu, w którym Apple aktywowało tą funkcję wraz z aktualizacją systemu watchOS i otrzymał informację o migotaniu przedsionków. Dla pewności zrobił sobie jeszcze kilka takich badań i wynik był wciąż ten sam. Zgłosił się więc do szpitala, gdzie kolejne badanie, tym razem przeprowadzone już za pomocą profesjonalnej aparatury, potwierdziło wyniki.

Zdaniem lekarza EKG w zegarku Apple Watch prawdopodobnie uratowało mu życie. Co więcej, lekarz wspomniał, że spodziewał się zwiększonej liczby pacjentów w związku z udostępnieniem tej funkcji w zegarku Apple Watch. Nie przypuszczał jednak, że pierwszy pacjent z migotaniem przedsionków, uzbrojony w ten nowy zegarek pojawi się w szpitalu już następnego dnia rano.

Źródło: Reddit