*W zeszłym miesiącu Apple zaprezentowało swoje urządzenie naręczne Apple Watch, które ma trafić do sprzedaży na początku przyszłego roku. Jonathan Ive - główny projektant zegarka - udzielił magazynowi Vouge wywiadu, w którym poruszył głównie tematykę wspomnianego urządzenia.
*

Jonathan Ive potwierdził, że prace nad Apple Watch trwały aż trzy lata, co opisuje jako dziwne dla niego doświadczenie. Projektantom sporo czasu zajęło zaprojektowanie wewnętrznego mechanizmu i wbudowanego w zegarek głośnika. Skupił się również na historycznym rozwoju czasomierzów. Ive w czasie przeprowadzania wywiadu pokazał Robertowi Sullivanowi Apple Watch na swojej ręce i opisał funkcje wysyłania swojego pulsu drugiej osobie. Stwierdził, że to "coś wielkiego". Sposób komunikacji, dzięki któremu za pomocą wibracji można poczuć puls nadawcy na nadgarstku, opisał jako wyjątkowo delikatny.

Ponadto Jonathan Ive wspominał o procesie projektowania. Kiedy coś pisze, potrzebuje ciszy, ale kiedy projektuje wraz z zespołem, lubi słuchać muzyki elektronicznej techno. Wspomina również, że głośna muzyka ułatwia dyskrecję w czasie rozmowy. Steve Jobs, gdy przychodził do studia, zwiększał jej głośność na odtwarzaczu, co sprawiało, że jego słowa można było usłyszeć tylko stojąc blisko niego. Ive opisywał to również w swojej biografii. Ponadto główny projektant Apple wyraził niezadowolenie stanem szkół dla projektantów. Stwierdził, że powinno się zwrócić większą uwagę na rysunek i dążenie do rzeczy prostych i klarownych. Cały wywiad możecie przeczytać w najnowszym numerze magazynu Vogue.

Wracając do tematu Apple Watch, użytkownik serwisu Twitter Khaos Tian zauważył, że interfejs prezentowany na wczorajszym filmie nieznacznie różni się od tego, który mogliśmy zobaczyć niespełna miesiąc temu. Wysnuł on wniosek, że zmieniona została wielkość ekranu urządzenia, ale tezy tej nie potwierdza dziennikarz serwisu 9To5Mac - Benjamin Majo. Drobne zmiany w interfejsie powinny być korzystne dla użytkowników, możecie je zobaczyć poniżej.

The only UI difference I found between old and new Watch Intro video is for Glance. pic.twitter.com/mmp4ZXdUTS

— Khaos Tian (@KhaosT) wrzesień 30, 2014

And It seems Apple decided to make Watch’s screen smaller than what it used to be … pic.twitter.com/aTlGyp8ik5

— Khaos Tian (@KhaosT) wrzesień 30, 2014

@bzamayo Apple seems secretly changes the screen size of Apple Watch in the video published today. pic.twitter.com/ec41BaxZrs

— Khaos Tian (@KhaosT) wrzesień 30, 2014

Źródło: Twitter, appadvice, MacRumors