Zegarek Apple Watch w wersji Sport został niedawno rozebrany przez serwis iFixit, znane są także szczegóły budowy kości S1 zastosowanej w tym urządzeniu. Pojawiła się zatem próba oszacowania kosztów jego wyprodukowania.

Pokusiła się o to firma IHS Technology, której zdaniem szacunkowe koszta materiałów i pracy włożonej w wyprodukowanie sportowej wersji Apple Watcha wynoszą 83,7 dolara USA. Jej zdaniem to najniższy koszt produkcji w porównaniu do ceny detalicznej wśród wszystkich urządzeń przez nią przebadanych. IHS Technology szacuje, że marża Apple wynosi 76%. To znacznie więcej od tego, co podczas telekonferencji dla inwestorów twierdził Luca Maestri - dyrektor finansowy Apple. Jego zdaniem w przypadku Apple Watcha marża ma wynieść mniej niż 40%, a więc mniej niż przeciętnie w przypadku innych produktów tej firmy.

Najdroższymi elementami konstrukcji są ekran dotykowy z technologią Force Touch (20,5 dolara) oraz układ S1 (10,2 dolara).

Warto jednak zauważyć, że IHS w swoich szacunkach nie wzięło pod uwagę dodatkowych kosztów związanych z badaniami rozwojowymi sprzętu, oprogramowania, jak i maszyn do produkcji samego urządzenia oraz z marketingiem produktu.

Źródło: Re/code za BusinessWire