Mimo iż na premierę zegarka Apple Watch musimy jeszcze poczekać, to deweloperzy już teraz pracują nad aplikacjami na to urządzenie. Serwis Wareable przygotował zestawienie najciekawszych projektów programów, które trafią do użytkowników tuż po premierze smartwatcha Apple.

Clear

alt text

Deweloperzy prostego programu do zarządzania zadaniami postanowili przenieść swoją aplikację także na zegarek Apple Watch. Użytkownicy będą za jej pomocą mogli zapoznać się w szybki sposób ze swoimi listami oraz "odhaczyć" wykonane już projekty.

Feed Wrangler

alt text

Popularny program i usługa do przeglądania informacji z kanałów RSS otrzyma rozszerzenie na zegarek Apple Watch. Użytkownicy będą mogli za jego pomocą zapoznać się z nagłówkami wiadomości z ulubionych stron i oszacować liczbę nieprzeczytanych informacji.

Peeps

alt text

Rozmowy wideo przy użyciu zegarka jeszcze nie tak dawno kojarzyły nam się z filmami science-fiction, a nie z otaczającą nas rzeczywistością. Postępujący rozwój technologii pozwala nam jednak na tego typu czynności, a środkiem do tego może być aplikacja Peeps, które już wkrótce pozwoli nam na wideo rozmowy z poziomu Apple Watch.

Prompt

alt text

Prowadzenie prezentacji dla wielu z nas jest stresujące i w obawie o pominięcie danego fragmentu posługujemy się kartką z notatkami. Niedługo takie zachowanie przejdzie jednak do przeszłości za sprawą aplikacji Prompt, która umożliwia podgląd całego projektu wraz ze szczegółami dotyczącymi konkretnych slajdów.

BMW

alt text

BMW udowadnia, że producenci samochodów mogą z powodzeniem wykorzystywać technologię mobilną w towarzystwie swoich produktów. Przykładem może być aplikacja na Apple Watch, która ułatwi dostęp do informacji o modelu i3 i pozwoli na wykonywanie prostych operacji związanych z samochodem w sposób zdalny.

Poza wyżej wymienionymi aplikacjami możemy w niedługim czasie spodziewać się programów najbardziej popularnych deweloperów. Swoje produkty zapowiedział już Facebook, Twitter oraz Pinterest. Na rynek trafi również oprogramowanie takich firm jak Nike czy American Airlines.

Źródło: Wereable