Google ma w swojej ofercie wiele usług i aplikacji dla użytkowników smartfonów. Posiada także swoją platformę do mierzenia aktywności fizycznej - Google Fit, która dotąd zbierała dane z urządzeń naręcznych z systemem Android Wear i przeznaczona była dla urządzeń z Androidem. Od dzisiaj mogą z niej korzystać także użytkownicy iPhone'ów.

Google Fit powstało przy współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia. Celem programu jest nie tylko rejestrowanie danych o aktywności użytkownika (na pewno przydadzą się one firmie Google), ale także aktywizacja użytkowników, by realizowali dzienne wyzwania, wyrabiając odpowiednią liczbę minut w ruchu i zdobywając odpowiednią liczbę punktów kardio. Punkty te przyznawane są za każdą minutę umiarkowanej aktywności (jeden punkt) lub treningu (dwa punkty). Dzienny postęp przedstawiony jest w postaci dwóch kręgów, wspomnianych już minut w ruchu i punktów kardio, z kolei dane z kilku dni prezentowane są na wykresie.

Aplikacja ma oczywiście wbudowaną funkcję cyfrowego trenera, dzięki któremu użytkownik będzie mógł łatwiej dobrać cele do swojej aktywności (nic tak nie demotywuje jak zbyt wysoko ustawione cele aktywności fizycznej).

Google Fit pobiera dane o aktywności z systemowej aplikacji Zdrowie (Health) oraz wielu innych programów, w tym Sleep Cycle, Headspace, Runkeeper, Strava, MyFitnessPal, Nike Run Club i inne. Co ciekawe, aplikacja ta ma także pobierać dane bezpośrednio z zegarka Apple Watch, choć jeszcze tego nie sprawdzałem.

Google Fit w App Store za darmo: