Krótko po aktywowaniu funkcji EKG w zegarkach Apple Watch Series 4 w Niemczech jeden z jego użytkowników, mieszkający w tym kraju, został zaalarmowany o niezdiagnozowanym wcześniej migotaniu przedsionków.

W informacji przesłanej do dziennika FAZ użytkownik, który nie zdradza swojego nazwiska, wspomina, że dotąd uważał tę funkcję dla stworzoną specjalnie dla hipochondryków. Jednak, kiedy zegarek zaalarmował go o migotaniu przedsionków zgłosił się do znajomego lekarza, który potwierdził diagnozę, przeprowadzając badanie EKG za pomocą aparatury medycznej. Użytkownik otrzymał odpowiednie środki medyczne, które mają zapobiegać migotaniu przedsionków.

Apple Watch już wkrótce może okazać się jednym z ważniejszych urządzeń dla rozwoju Apple, a wejście firmy na rynek osobistych urządzeń medycznych kluczowym dla jej przyszłości. Dzięki funkcji EKG czy wykrywania wspomnianego już migotania przedsionków Apple Watch może być urządzeniem, niejako pierwszej potrzeby, które stale monitorować będzie pracę serca użytkownika.

Źródło: AppleInsider