Wczoraj wieczorem aplikacja Google Maps dla iOS doczekała się aktualizacji przynoszącej m.in. program dla zegarka Apple Watch. Niestety nie pozwoli wyświetlić on map Google'a na ekranie tego urządzenia.

Minimalistyczna aplikacja dla zegarka wyświetla w postaci listy drogę do domu lub pracy, lub innej ostatnio wybranej lokalizacji, jaką będziemy musieli pokonać z bieżącego położenia.

Google Maps Apple Watch

Niestety wspomniana lista nie jest aktualizowana na bieżąco, należy ją ręcznie przewinąć, czy to przesuwając palec po ekranie, czy używając koronki. Użytkownik ma możliwość wyboru środka transportu pomiędzy samochodem, komunikacją publiczną i poruszaniem się pieszo.

Google Maps Apple Watch

Zdecydowanie lepiej aplikacja dla Apple Watcha spisuje się jako dodatek do właściwego programu dla iOS. Rozpoczynając nawigację na iPhonie otrzymujemy na Apple Watchu aktualizowaną na bieżąco trasę. Zegarek da nam także znać wibracjami, kiedy należy skręcić w prawo lub w lewo.

Google Maps Apple Watch

Wspomnieć wypada, że aktualizacja przyniosła także kilka zmian w aplikacji dla iOS. Na plus oceniam pojawienie się w górnym pasku informacji o czasie dotarcia na miejsce w zależności od wybranego środka transportu.

Google Maps iOS

Aplikacja Google Maps dla iPhone'a, iPada i zegarka Apple Watch dostępna jest w App Store za darmo.