Początkowo dostępność zegarków Apple Watch będzie mocno ograniczona. Dlatego firma postanowiła dać deweloperom szansę na ich szybki zakup.

O tym, czy Apple traktuje deweloperów należycie, można dyskutować godzinami. Często można odczuć, że poza wąską grupą zaprzyjaźnionych firm reszta sama musi sobie poradzić. Większość z nich stoi więc w tych samych kolejkach po sprzęt, co klienci, choć to dzięki ich aplikacjom możemy mówić dziś o sile systemu iOS.

W związku z kłopotami z dostępnością Apple Watchy w dniu premiery oraz chęcią dostarczenia kolejnych aplikacji dla tego urządzenia, firma postanowiła dać niektórym zarejestrowanym deweloperom możliwość jego nabycia niejako poza kolejką.

alt text

Niektórzy deweloperzy otrzymali wiadomości e-mail z informacją, że mogą zakupić Apple Watch Sport 42mm z niebieską sportową opaską. Jest to ten sam zegarek, który trafi do normalnych klientów. Zarejestrowani programiści, którym Apple zaproponowało jego zakup mogą go też otrzymać w tej samej cenie. Apple daje jedynie gwarancję, że zamówienia złożone do 23 kwietnia zostaną zrealizowane przed 28 dniem tego miesiąca. Tymczasem obecnie zwykli użytkownicy, którzy złożą zamówienie na Apple Watch przez stronę firmową, muszą poczekać jego na realizację przynajmniej do czerwca.

Decyzja Apple wydaje się jak najbardziej słuszna, w końcu sens nabycia tego zegarka będzie w dużej mierze zależał od obecności atrakcyjnych aplikacji. Nie wiadomo jednak według jakiego kryterium Apple rozsyła wiadomości z propozycją zakupu zegarka.

Źródło: AppleInsider

Aktualizacja: propozycja zakupu zegarka trafiła jedynie do niektórych deweloperów.