Apple zaprezentowało zegarek Apple Watch drugiej generacji. Urządzenie wygląda niemal identycznie jak zegarek zaprezentowany dwa lata temu.

Apple Watch Series 2 wyposażony jest w układ S2 z dwurdzeniowym procesorem i dwa razy szybszym układem graficznym. Urządzenie posiada także nowy dwukrotnie jaśniejszy ekran, zdecydowanie lepiej radzący sobie z ostrym światłem otoczenia.

Apple Watch Series 2

W urządzeniu znalazł się także odbiornik GPS, pozwalający m.in. na rejestrowanie pokonanej podczas biegu, czy marszu trasy.

Apple Watch Series 2

Nowy Apple Watch wreszcie wodoodporny do głębokości 50 metrów, można w nim bez problemu pływać w basenie. W tym celu przeprojektowano wbudowany głośnik, który sam usuwa wodę gromadzącą się pod wycięciem obudowy. Apple przeprowadziło ostre testy wodoodporności tego urządzenia. Zaktualizowano też funkcje fitness, tak by pozwalały na rejestrację parametrów podczas pływania. Odpowiednie ćwiczenia dostępne są w aplikacji Workouts.

Apple Watch 2

Apple Watch Series 2 dostępny będzie zarówno w wersji z kopertą wykonaną z aluminium, stali oraz - nowość - z kopertą ceramiczną.

Kolejną nowością jest specjalny model zegarka - Apple Watch Nike + - stworzony z myślą o biegaczach.

Apple Watch 2

Ceny Apple Watch Series 2 zaczynać się będą od 369 dolarów USA.

Przedsprzedaż Apple Watch Series 2 rozpocznie się 9 września. Urządzenie trafi do sprzedaży kilka tygodni później. Model Apple Watch Nike+ trafi do sprzedaży w październiku.

Zdjęcia: The Verge