Na kilkanaście godzin przed oficjalną premierą zegarka Apple Watch Apple otworzyło sklep z aplikacjami dla tego urządzenia. Jest on dostępny prze aplikację dedykowaną temu urządzeniu.

Pod względem wyglądu przypomina on bardzo to, do czego Apple przyzwyczaiło już użytkowników, a więc duży sklep App Store. Są więc aplikacje polecane i sekcje tematyczne. Jedną różnicą są okrągłe ikony aplikacji i niemalże kwadratowe zrzuty ekranu.

alt text

Warto też pamiętać, że jest to właściwie ten sam sklep, gdyż na obecną chwilę wszystkie aplikacje dla zegarka Apple Watch są jedynie rozszerzeniem programów dostępnych dla iOS.

alt text

Trzeba też dodać, że użytkownicy korzystający z kont przypisanych do polskiego App Store mogą mieć problemy z dostępem do sklepu z aplikacjami dla Apple Watcha. W takiej sytuacji warto zalogować się do amerykańskiego App Store, a następnie uruchomić dedykowaną zegarkowi aplikację. Po przelogowaniu się do polskiego sklepu ten z programami dla zegarka dalej powinien być dostępny.

Warto też dodać, że we właściwej aplikacji App Store z programami dla iPhone'a i iPada pojawiły się oznaczenia tych z nich, które oferują aplikację dla zegarka Apple Watch.

alt text