W minionym roku wiele pisało się o tym, że Apple Watch jest nie tylko świetnym urządzeniem fitness ale także medycznym, monitorującym za pomocą specjalnej aplikacji pracę serca użytkownika i ostrzegającym go o groźnych anomaliach. Okazuje się, że najnowszy Apple Watch Series 3 ma jednak problem z działaniem na oddziałach intensywnej opieki medycznej.

W sieci pojawiają się doniesienia o restartowaniu się Apple Watcha Series 3, kiedy użytkownicy tego zegarka pojawiali się z nim w szpitalach. Przyczyną tych problemów może być duża liczba różnego rodzaju urządzeń medycznych, które wytwarzają fale elektromagnetyczne zakłócające pracę tego zegarka.

Jak donosi 9To5Mac, zegarek pewnej kobiety, pracującej na oddziale intensywnej opieki medycznej, restartował się co 60 - 90 minut. Urządzenie zostało wymienione, ale kolejny zegarek zachowywał się identycznie.

Apple w instrukcji użytkownika zaznacza, że układy Apple Watcha, które emitują pole elektromagnetyczne, mogą zakłócać pracę urządzeń medycznych. Okazuje się, że w przypadku trzeciej serii tych zegarków (zarówno w wersji z LTE, jak i bez) to urządzenia medyczne zakłócają ich prace. Problem nie dotyczy starszych konstrukcji z serii 2 i 1 oraz tej pierwszej.

Źródło: 9To5Mac