Apple zablokowało przed kilkoma minutami możliwość dokonywania zakupów za pośrednictwem swojego sklepu internetowego. Osoby, która chciały zamówić iPhone'a, iPada, MacBooka czy też zegarek Apple Watch przez Apple Store zostały pozbawione tej możliwości... aż do dzisiejszego wieczora.

Dziś o 19:00 rozpocznie się konferencja Apple, podczas której zostaną zaprezentowane nowe produkty. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że znajdzie się wśród nich zegarek Apple Watch S oraz przede wszystkim iPhone 7 i iPhone 7 Plus.

Po prezentacji nowych produktów sklep Apple Store zostanie ponownie udostępniony klientom. Ceny starszych urządzeń ulegną prawdopodobnie zmniejszeniu, a nowe produkty trafią w ciągu najbliższych dni do przedsprzedaży.

Jeżeli wierzyć przewidywaniom, oficjalna sprzedaż iPhone'ów 7 rozpocznie się już 16 września. Na ten moment nie wiadomo jednak, czy polscy konsumenci nie będą musieli dłużej czekać na pojawienie się nowych smartfonów Apple w naszym kraju. Wcześniejsze niż zazwyczaj rozpoczęcie produkcji tych urządzeń może sugerować jednak, że iPhone'a 7 będziemy jednak mogli kupić wcześniej niż zazwyczaj.

Zapraszamy na relację Live z dzisiejszej prezentacji oraz na wspólne oglądanie konferencji Apple w Łodzi. Aby być zawsze na bieżąco subskrybuj kalendarz wydarzeń Apple i MyApple.