Redakcja serwisu iFixit wzięła ostatnio na warsztat i rozebrała zegarek Apple Watch Series 5. Urządzenie jest bardzo podobne do tego z serii czwartej. Różnice są jednak na tyle duże, przede wszystkim w przeprojektowanych złączach, że nie będzie można stosować przy naprawie części z Apple Watcha Series 4.

Nowy model wyposażony jest w nieznacznie (1,4%) większą baterię względem tej montowanej w ubiegłorocznych modelach (Apple Watch Series 4). Prawdopodobnie zwiększenie jej rozmiarów związane jest z potrzebą zapewnienia odpowiednio długiego czasu pracy dla zegarka z funkcją stale włączonego ekranu. W panelu OLED umieszczono także czujnik światła otoczenia. Nowością jest też kompas, umieszczony wewnątrz układu S5, który prawdopodobnie wykorzystuje miniaturowy żyroskop. Poza tym we wspomnianym czipie znalazł się ten sam procesor i układ graficzny co w ubiegłorocznych zegarkach.

iFixit zwraca także uwagę, że deklaracja Apple o tym, że Apple Watch Series 5 z aluminiową kopertą wykonany jest z przetworzonego materiału, nie była niczym nadzwyczajnym, gdyż większość stosowanego na świecie tego metalu pochodzi z recyklingu. Deklaracja ta oznacza, że przy produkcji zegarków może być stosowane tańsze aluminium wielokrotnie przetwarzane.

Możliwość naprawy zegarka Apple Watch Series 5 oceniona na 6/10.

Źródło: iFixit