Już w marcu ma odbyć się kolejna konferencja Apple, podczas której zostanie prawdopodobnie zaprezentowany iPhone z czterocalowym ekranem oraz iPad Air trzeciej generacji. Wcześniejsze informacje dotyczące zegarka Apple Watch 2 zostały zdementowane. Premiera tego urządzenia ma bowiem zostań przesunięta na drugą połowę roku.

iPhone z mniejszym ekranem ma zadebiutować pod nazwą 5se. Urządzenie ma przypominać wyglądem iPhone'a 5s, a jedyna różnica ma polegać na zaokrąglonych bokach na wzór poprzedniej generacji tych urządzeń. Ponadto urządzenie ma zostać wyposażone w kamerę iSight z iPhone'ów 6s oraz układ A8 znany z iPhone'ów 6. Smartfon będzie dostępny w takich kolorach, jak zeszłoroczne modele i trafi na rynek w marcu lub kwietniu. Warto dodać, że choć znajdzie się w nim moduł NFC konieczny do działania Apple Pay, to smartfon zostanie pozbawiony komponentów związanych z funkcją 3D Touch.

Podczas marcowej konferencji możemy również zobaczyć trzecią generację iPada Air oraz nowe paski do zegarka Apple Watch. Niewykluczone, że Apple zaprezentuje również nowe funkcje systemu watchOS.

Źródło: MacRumors