Pong to bez wątpienia dinozaur wśród gier komputerowych. Dwie złożone z kilku pikseli paletki odbijające piłeczkę, a właściwie punkt przesuwający się po ekranie, czyli najprostsza symulacja gry w tenisa stołowego, potocznie zwanego też Ping Pongiem (stąd nazwa Pong).

Wydany przez Atari w 1972 roku Pong był pierwszą grą wideo, która odniosła sukces i przyczyniła się do rozwoju tej branży. Tytuł ten doczekał się różnych wersji i wariacji, a jedną z najnowszych jest gra Tiny Game of Pong przeznaczona dla zegarka Apple Watch.

Tiny Game of Pong

W tej wersji paletki poruszają się poziomo, a gracz steruje tą położoną niżej za pomocą koronki (bocznego pokrętła zegarka Apple Watch). Muszę przyznać, że Pong na zegarku sprawdza się znakomicie. Co więcej jest to świetny przykład tego, jakie gry zręcznościowe mają sens na tym urządzeniu. Prosta grafika, proste sterowanie za pomocą koronki. Nic więcej właściwie nie potrzeba.

W App Store znaleźć można jeszcze kilka innych klasycznych gier (Breakout, Space Invaders), czasem dostępnych w jednej aplikacji.

A Tiny Game of Pong dla zegarka Apple Watch dostępny w App Store za darmo.

Program oferuje dodatkowe zakupy, jednak nie mają one wpływu na samą grę.