Apple nie podało w poniedziałek, ile dokładnie sprzedało się zegarków Apple Watch, na oszacowanie tej liczby pokusił się jednak jeden z chyba najlepszych analityków zajmujących się tą firmą - Horace Dediu z Asymco.

Jego zdaniem w pierwszym kwartale bieżącego roku sprzedało się ponad 4 miliony sztuk tego urządzenia, co oznacza wzrost o 25% względem tego samego okresu w roku ubiegłym, kiedy sprzedały się go 3 miliony. W sumie od premiery pierwszego modelu sprzedać się miało już 46 milionów sztuk tego urządzenia (w różnych wersjach).

Co bardziej ciekawe, sprzedaż zegarków Apple Watch w pierwszym kwartale obecnego roku była zdaniem Cult of Mac niemal dwa razy większa od wszystkich smart opasek i zegarków fitness Fitbita (2,2 miliona sztuk).

Fitbit niedawno zaprezentował Versę swój stosunkowo tani smart zegarek z prawdziwego zdarzenia, który moim zdaniem dużo czerpie z konstrukcji Pebble'a (Fitbit kupił Pebble'a w 2016 roku). Firma ma teraz skupiać się właśnie na tego typu urządzeniach (wyposażonych oczywiście we wszystkie funkcje fitness znane z opasek tej marki). Nie wiadomo jednak, czy krok ten nie jest już mocno spóźniony i czy Fitbitowi uda się odzyskać dawną pozycję na rynku.

Źródło: Cult of Mac za