W oczekiwaniu na konferencję Apple postanowiliśmy sprawdzić, jakie są oczekiwania internautów, na jakie nowości czekają i o czym wspominają najczęściej.

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez SentiOne, od 28 sierpnia w kontekście dyskusji o potencjalnych produktach Apple, internauci najczęściej piszą na temat premiery nowego iPhone'a. Najmniej emocji wzbudza pojawienie się kolejnego iPada.

iPhone 7

W badaniu zestawione zostały ze sobą tematy dotyczące produktów Apple - (iPhone, iPad, MacBook, Apple Watch) - połączone z takimi słowami kluczowymi jak „nowy” czy „premiera”.

Najwięcej, bo aż 85% dyskusji dotyczy iPhonów. Zdecydowanie mniej (7,58%) internauci piszą na temat MacBooków, a 4,9% wzmianek należy do Apple Watcha.

Apple Watch

Przewidywania na temat najnowszych produktów w polskim internecie snują głównie mężczyźni. Kobiety stanowią zaledwie 15% wśród uczestników dyskusji.

O nowościach debatuje głównie Facebook oraz portale specjalistyczne. W top domenach znaleźć można strony takie jak myapple.pl, antyweb.pl, telepolis.pl, onetech.pl czy thinkapple.pl.

Wzmianki Apple

Czego oczekują internauci?

Pokusiliśmy się o analizę wypowiedzi na temat nowości, z których wynika, że: iPhone 7 bez wejścia na słuchawki? - o to martwi się najwięcej osób zainteresowanych premierą smartfona. Pojawiają się sugestie, jakoby do zestawu z telefonem dodawano AirPods Wireless Earphones.

Apple AirPods

Gro dyskusji stanowią spekulacje na temat ceny iPhone 7. „Poinformowani” przewidują, że będzie ona niższa od cen poprzedników, chociaż pojawiają się głosy, że firma chcąc odzyskać straty wyceni produkt na co najmniej 999$. W sieci krążą także pogłoski o pojawieniu się modelu iPhone 6SE. Jak wygląda podział wzmianek na temat obu smartfonów?

iPhone 7 vs iPhone 6se

Fani MacBooków liczą natomiast, że nowy produkt zostanie wzbogacony o porty USB-C.

MacBook Pro

Sensacje wzbudzają dywagacje na temat dotykowego panelu w najnowszym laptopie od Apple. OLED, według internautów, miałby zastąpić górny rząd klawiszy. Polacy wyrażają nadzieję, że MacBooki Air i Pro będą miały również Touch ID.

Ponadto 1 września internet żył „przeciekiem” - filmem oraz zdjęciami prezentującymi nowy zegarek Apple. Najwięcej wątpliwości wiąże się z żywotnością baterii nowego gadżetu. Około 4 września Polskę obiegła informacja, że jeszcze przed premierą następcy, Apple Watch został całkowicie wyprzedany.

Czy internauci dobrze przewidzieli nowości od Apple? Dowiemy się już dzisiaj o 19.00.

Zapraszamy na relację Live z dzisiejszej prezentacji oraz na wspólne oglądanie w Łodzi. Aby być zawsze na bierząco subskrybuj kalendarz wydarzeń Apple i MyApple.