Nieprzerwanie od kilku lat, w czasie targów CES pojawiają się kontrolowane wycieki informacji lub komunikaty prasowe ze strony Apple, które mają skupić uwagę dziennikarzy oraz konsumentów na firmie Tima Cooka, a nie produktach prezentowanych w Las Vegas. Nie inaczej było w tym roku.

Wczoraj informowaliśmy o rekordowych przychodach z App Store, a dziś w nocy na czeskiej stronie Apple pojawiła się na krótki moment nowa bransoleta do zegarka Apple Watch. Obu wydarzeniom pod wieloma względami daleko do grafik koncepcyjnych 12-calowego MacBooka, które zostały ujawnione w czasie ubiegłorocznego CES.

Nowa bransoleta pojawiła się na czeskiej stronie Apple na krótki czas, a informacje o niej szybko zostały usunięte. Space Black Milanese Loop - gdyż tak nazywało się akcesorium - było przeznaczone dla zegarka Apple Watch o rozmiarze 42 milimetrów. Bransoleta powinna ostatecznie trafić do sprzedaży w ciągu tygodnia, gdyż tyle wynosił czas oczekiwania na dostawę. Niektórzy użytkownicy z Węgier oraz Portugalii również zauważyli jej pojawienie się na stronie internetowej Apple.

Pozostaje nam czekać, że w czasie trwania targów CES firma z Cupertino zaskoczy nas jeszcze kontrolowanym wyciekiem. Tymczasem zachęcamy do śledzenia naszej relacji z Las Vegas.

Źródło: 9TO5MAC