Wodoodporność Apple Watcha wciąż jest kwestią dyskusyjną. Oficjalnie firma z Cupertino zapewnia jego zgodność ze standardem IPX7. W rzeczywistości zegarek potrafi wytrzymać znacznie więcej.

Firma informuje, że Apple Watch jest odporny na zachlapania ale nie jest wodoodporny. Możemy korzystać z niego w czasie deszczu, uprawiając sport (intensywnie się pocić) czy myć ręce, ale nie zaleca się go zanurzać. Jednocześnie Apple Watch spełnia standard IPX7. Norma ta zakłada wytrzymanie przez maksymalnie 30 minut zanurzenia do głębokości 1 metra.

Testy użytkowników pokazują, że Apple Watch jest w stanie poradzić sobie z trudniejszymi zadaniami. Triatlonista Ray Maker dokonał swoich własnych testów. Przepłynął z zegarkiem 1200 metrów bez większych problemów.Następnie skakał z zegarkiem do wody z 10, 8 i 5 metrów. Finalnym testem była symulacja nurkowania na 40 metrów. Zegarek został umieszczony w specjalnej komorze, gdzie został poddany ciśnieniu takiemu, jakie panuje na głębokości 40 metrów. Po tych próbach Apple Watch wciąż działał bez zarzutów.

To dobra wiadomość dla wszystkich posiadaczy Apple Watcha. Raczej nikt nie pójdzie z nim nurkować, ale ze spokojem możemy wybrać się na basen. Jednocześnie firma swoimi obostrzeniami zabezpieczyła się na wypadek gdyby coś jednak zawiodło.

Niestety używając w wodzie Apple Watcha nie uśmiercimy go, ale możemy stracić gwarancję.

Źródło: 9to5mac