Jak dotąd jednymi urządzeniami Apple wyposażonymi w ekrany OLED są zegarki Apple Watch. Ma się to jednak podobno wkrótce zmienić wraz z premierą iPhone'a 8, do którego elementy te dostarczyć ma południowokoreański Samsung, który dominuje na rynku tego typu wyświetlaczy. W przyszłości prawdopodobnie jednak Apple będzie chciało zdywersyfikować te dostawy.

Jak donosi Digitimes, Apple otworzyło specjalną linię badawczo-rozwojową na Tajwanie, na której opracowywana ma być własna technologia ekranów OLED. Kupiono m.in. specjalne maszyny do chemicznego osadzania pary, pozwalające na nanoszenie cienkich powłok, wykorzystywane przy produkcji tego typu ekranów. Urządzenia te nie są łatwo dostępne. Produkuje je głównie na zamówienie Samsunga firma Canon Tokki. Stąd prawdopodobnie zakup ich przez Apple został zauważony.

Działanie to ma w przyszłości pozwolić Apple na dywersyfikację dostaw, a więc na uniezależnienie się od wspomnianego już Samsunga. Mało prawdopodobne jest jednak to, by Apple samo produkowało wyświetlacze OLED dla swoich urządzeń. Opracowana technologia będzie prawdopodobnie licencjonowana podwykonawcom, takim jak Foxconn czy Pegatron.

Źródło: DigiTimes