Wyprodukowane w odpowiedni sposób szkło szafirowe ustępuje twardością jedynie diamentom. Problemy związane z wytworzeniem tego materiału mogą jednak obniżyć jego współczynnik twardości w skali Mohsa. Popularny kanał serwisu YouTube - Unbox Therapy - postanowił porównać twardość szkła w zegarku Apple Watch z tym, które jest wykorzystywane w szwajcarskich zegarkach Tissot.

W zaprezentowanym nagraniu, Lewis Hilsenteger używa specjalnego twardościomierza do badania powierzchni zegarka Apple Watch Sport, iPhone'a 6, LG G Watch R oraz Apple Watch i jednego z modeli zegarka Tissot. Oczywiście tylko w przypadku dwóch ostatnich urządzeń pomiar pokazał jakiekolwiek wyniki. Pozostałe sprzęty nie posiadają bowiem ekranów z szafirowego szkła.

Jak możemy zobaczyć na poniższym filmie, twardość ekranu zegarka Apple Watch jest dokładnie taka sama, jak w przypadku szkła chroniącego szwajcarskiego Tissota. Obie powierzchnie charakteryzują się współczynnikiem równym dziewięć w dziesięciostopniowej skali Mohsa. Warto dodać, że to tej pory szafirowe szkła były produkowane głównie w Le Locle przy granicy Szwajcarii z Francją. Produkcja tego materiału dla Apple ma zaś miejsce w stosunkowo niedawno otworzonych fabrykach.