Apple rozpoczęło wraz z zespołem lekarzy pracę nad stworzeniem specjalnego oprogramowania, które pozwoli na monitorowanie zachowania osób, które cierpią na chorobę Parkinsona. To kolejny etap rozwoju platform HealthKit oraz ResearchKit.

Monitorowanie chorych na Parkinsona będzie możliwe dzięki zegarkowi Apple Watch oraz iPhone'owi, które przez całą dobę będą badać zachowanie użytkowników. Co ważne, tego typu rozwiązanie pozwoli także na szybkie wykrywanie symptomów wspomnianego wyżej schorzenia.

Wczesne wykrycie choroby Parkinsona pozwoli na bardziej skuteczne leczenie tej choroby u pacjenta. W pracach nad nowym oprogramowaniem, które to umożliwi, Apple współpracuje z doktorem Stephenem Friendem – ekspertem od biotechnologii i genetyki, który od lat propaguje ideę częstego analizowania stanu swojego zdrowia.

Zachęcam do zobaczenia wystąpienia Frienda na konferencji TEDx. Jest ono dostępne w języku polskim. Więcej o pracach Apple nad rozwojem HealthKit i ResearchKit dowiecie się zaś z dzisiejszego odcinka podcastu MyApple Daily.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.