W swojej najnowszej nocie do inwestorów Ming-Chi Kuo, analityk z firmy KGI Securities, wspomniał m.in. o możliwym wprowadzeniu w przyszłym roku przez Apple nowych, szybszych i bardziej wydajnych płyt drukowanych komputerów Mac i zegarków Apple Watch.

Tego typu płytki drukowane, wykorzystujące polymer ciekłokrystaliczny, pozwalający na szybsze i pozbawione opóźnień przesyłanie danych, znalazły się już w iPhone'ach 8 i X. W obu modelach rozwiązanie to znalazło zastosowanie w konstrukcji anten, tego typu płytka drukowana stanowi też element systemu kamery True Depth.

Zdaniem Kuo, Apple pracuje razem z firmą Career nad wykorzystaniem tego typu konstrukcji w MacBookach, co pozwoliłoby na zaoszczędzenie miejsca oraz wprowadzenie USB 3.2. Z kolei w zegarku Apple Watch tego typ płytka drukowana miała by stanowić część konstrukcji anteny LTE.

Wytwarzanie płytek drukowanych w takiej technologii to ogromne wyzwanie dla producentów. Zdaniem Kuo, podobne rozwiązania znajdą się w konkurencyjnych urządzeniach dopiero w 2019 roku.

Źródło: 9To5Mac