W opublikowanej ostatnio przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych dokumentacji dołączonej do jednego z wniosków patentowych Apple pojawia się ciekawe akcesorium dla zegarka Apple Watch.

Specjalne etui dla tego urządzenia, podzielone jest na dwa przedziały. Pierwszy to miejsce na paski, a drugi, mieścić ma właściwy zegarek. Etui na akcesorium, które zwykle nosi się na nadgarstku nie wydaje się szczególnie interesujące. Okazuje się jednak, że w dokumentacji Apple wspomina, że zarówno sam zegarek, jak i znajdujące się w etui paski, mogą być ładowane. Pod pewnym względem etui przypomina więc to do słuchawek AirPods.

Najbardziej interesująco brzmi ładowanie samych pasków. Apple już wcześniej zgłaszało wnioski patentowe opisujące właśnie tego typu akcesoria dla zegarka Apple Watch, które ładować go mają przez specjalne gniazdo serwisowe znajdujące się we wcięciu, w które wsuwa się jedną z końcówek paska.

Baterie w paskach, ładowane w tego typu etui, mogą stanowić nie tylko dodatkowy bank energii dla samego zegarka, mogą one także zasilać różne czujniki. Te ostatnie mogą być umieszczone w samych paskach dla Apple Watcha.

Pojawienie się takiego urządzenia w dokumentacji patentowej nie oznacza oczywiście, że użytkownicy już wkrótce doczekają się podobnego etui czy specjalnych pasków z dodatkowym bankiem energii lub czujnikami w ofercie Apple. Pokazuje to jednak, że firma faktycznie pracuje nad tego typu rozwiązaniami.

Źródło: Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych