W ostatnich dniach w sieci pojawiły się doniesienia o tym, ze nowa wersja systemu operacyjnego dla komputerów Mac (nie wiadomo, czy będzie to dalej OS X, czy może macOS) wyposażona będzie nie tylko w Siri, ale także w funkcję odblokowywania komputera za pomocą Touch ID w znajdującym się w bliskiej odległości i sparowanym z nim iPhonie należącym do tego samego użytkownika.

Mówi się także o możliwości odblokowania komputera za pomocą zegarka Apple Watch. Nie wiadomo jednak, czy funkcja ta pojawi się wraz z premierą nowego systemu. Możliwe, że zostanie dodana wraz z którąś z kolejnych aktualizacji.

Niezależnie od tego, czy faktycznie Apple zamierza dodać tego typu funkcjonalność do obu systemów (odblokowywanie komputera za pomocą iPhone'a wiązać się będzie z dodaniem odpowiedniej funkcji w iOS), już teraz można w ten sposób - za pomocą iPhone'a lub zegarka Apple Watch - odblokować komputer Macintosh. Wystarczy do tego opisywany na blogu MyApple program MacID, dostępny zarówno w wersji dla iPhone'a, iPada, jak i zegarka Apple Watch.

Źródło: MacRumors