Na specjalnej stronie w serwisie Apple.com poświęconej zegarkowi Apple Watch dostępne są już wszystkie przewodniki po jego funkcjach. Trzy ostatnie, które zostały właśnie dodane przedstawiają działanie Apple Pay oraz aplikacji Activity i Workout.

W przypadku transakcji zbliżeniowych Apple Pay wykonywanych za pomocą tego urządzenia, użytkownik będzie musiał zbliżyć zegarek do terminala płatniczego, wcisnąć boczny przycisk aktywujący funkcję płatności, a następnie przyłożyć zegarek wyświetlaczem do oznaczonego miejsca (tak, jak to ma miejsce w przypadku zbliżeniowych kart płatniczych).

Z kolei aplikacja Activity umożliwia dodawanie przypomnień o ćwiczeniach, a także dodawania celów do osiągnięcia, np. ilości spalonych kalorii. Charakterystycznym elementem tej aplikacji jest widok okrągłego wskaźnika postępu, który prezentowany był już przez Apple we wrześniu ubiegłego roku.

Ostatni z dodanych właśnie przewodników prezentuje aplikację Workout, zawierającą listę różnego rodzaju ćwiczeń, które mogą być za jej pomocą rejestrowane. Zegarek rejestrować może zarówno czas ich trwania, jak i intensywność wykonywania.

Wszystkie przewodniki dostępne są na stronie www.apple.com/watch/guided-tours

Źródło: Apple