Apple udostępniło właśnie finalną wersję systemu watchOS 2 dla swojego smart zegarka. Aktualizacja przynosząca watchOS2 dostępna jest w aplikacji Watch dla iPhone'a w zakładce Ogólne/Uaktualnienia.

Wśród nowości, jakie przynosi watchOS 2 wspomnieć wypada o możliwości umieszczania na tarczy zegara informacji pochodzących z aplikacji firm trzecich. Nowością jest także funkcja Time Travel (podróż w czasie) pozwalająca przesuwać za pomocą koronki czas w zegarku do przodu i do tyłu, celem podejrzenia przyszłych i przeszłych wydarzeń w kalendarzu czy informacji pogodowych. W zegarku pojawiły się także nowe animowane tarcze przedstawiające Hong Kong, Londyn, Paryż, Nowy Jork, Szanghaj i Jezioro Mack. Dodatkowo tło tarczy stanowić może wybrana przez użytkownika lub wylosowana fotografia z ulubionych zdjęć. Dostępny jest też tryb zegarka nocnego, w którym jego tarcza wyświetlana jest cały czas po podłączeniu go do ładowania i ustawieniu poziomo.

Najważniejszą jednak nowością jest możliwość instalowania na zegarku natywnych aplikacji, które nie są już jedynie widgetami aplikacji dla iPhone'a, a samodzielnymi programami. Natywne aplikacje będą mogły korzystać ze sprzętowych funkcji tego urządzenia.

watchOS2

Aby zaktualizować system operacyjny w zegarku należy podłączyć go do ładowania i upewnić się, że poziom energii w baterii nie jest mniejszy niż 50% i że Apple Watch jest połączony z iPhonem pozostającym w zasięgu sieci WiFi.